poniedziałek, 24 Luty 2020

[To warto wiedzieć] 20/2018

Podsumowanie wydarzeń ostatniego tygodnia, a w nim przebudowa Teatru Kameralnego, rozbudowa przystani wioślarskiej, pożar w firmie mającej eksmitować tartak, większy budżet na Młyny Rothera, otwarcie nowego centrum handlowego, umowa na budowę hali przy I LO, brak wsparcia na budowę hali na Zawiszy.

1. Start przebudowy Teatru Kameralnego – ruszyła przebudowa Teatru Kameralnego, który znajduje się przy Rybim Rynku. Inwestycja warta około 26,5 mln złotych ma się zakończyć w IV kwartale przyszłego roku, prace wykona Ebud Przemysłówka. Więcej o inwestycji przeczytacie tutaj.

2. Rozbudowa przystani RTW Bydgostia – otwarto koperty z ofertami na przebudowę i rozbudowę przystani klubu wioślarskiego RTW Bydgostia. W przetargu wystartowały dwie firmy/konsorcja, najniższą złożyła firma Ebud Przemysłówka (24,2 mln złotych). Urząd Miasta chciał na ten cel przeznaczyć 21 mln złotych. W minionym tygodniu rada miasta zdecydowała podnieść budżet inwestycji, tym samym projekt będzie mógł zostać zrealizowany.

3. Na razie nie będzie eksmisji tartaku – nie odbędzie się planowana na poniedziałek eksmisja tartaku przy ulicy Ujejskiego. W ubiegły weekend podpalono maszyny, które miały uczestniczyć w eksmisji. Tartak stoi w miejscu w którym ma powstać przedłużenie Trasy Uniwersyteckiej, inwestycja trwa od roku, a problemy z przejęciem wszystkich gruntów ciągną się jeszcze dłużej. Po kilku nieudanych przetargach na wykonawcę eksmisji wojewoda zdecydował powierzyć prace z wolnej ręki. Firma ta jednak w miniony weekend straciła większość maszyn i nie wiadomo czy i kiedy będzie mogła wykonać prace.

4. Zwiększenie budżetu na przebudowę Młynów Rothera – tydzień temu informowałem o otwarciu kopert na przebudowę Młynów Rothera, najniższą ofertę złożyła firma Budimex (92,1 mln złotych), było to o ponad 38 mln złotych więcej niż wynosił planowany budżet inwestycji. W minionym tygodniu rada miasta zdecydował podnieść budżet, tym samym projekt zostanie zrealizowany. O inwestycji możecie przeczytać tutaj.

5. Nowe centrum handlowe otwarte – zakończyła się budowa nowego centrum handlowego. Obiekt powstał przy ulicy Inflanckiej, w pobliżu sklepu Ikea. W budynku o powierzchni użytkowej 11 000 m2 znajduje się 60 sklepów. Wkrótce budynek ma zostać rozbudowany o kolejne 5000 m2.

6. Umowa na budowę hali sportowej przy I LO – podpisano umowę z firmą Kontbud na budowę hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym przy placu Wolności. Wkrótce istniejąca hala zostanie zburzona, a w jej miejsce powstanie nowa. Inwestycja warta jest niemal 11 mln złotych, prace mają się zakończyć jesienią 2019 roku. Wizualizacja budynku dostępna jest w galerii (drugie zdjęcie, źródło Urząd Miasta).

7. Hala lekkoatletyczna bez dofinansowania z ministerstwa sportu i turystyki – minister sportu i turystyki odmówił wpisania budowy hali lekkoatletycznej i do strzelectwa sportowego na listę szczególnych inwestycji dla sportu. Warunkiem uzyskania dofinansowania z ministerstwa jest pojawienie się na tej liście. Prezydent skierował kolejne pismo do ministra w sprawie wpisania na listę. Budynek miałby stanąć na terenie CWKS Zawisza. Wizualizacja budynku dostępna jest w galerii (pierwsze zdjęcie, źródło Urząd Miasta).

Pozostałe inwestycje

Line


Podaj poprawny adres mailowy jeśli chcesz otrzymać odpowiedź na swoje pytanie.
Chcesz wysłać załącznik? Napisz bezpośrednio: bydgoszczwbudowie@gmail.com