wtorek, 25 Luty 2020

[Basen na Szarych Szeregów] Kwiecień 2018

Trwa budowa basenu przy ulicy Szarych Szeregów. Będzie to pierwszy z pięciu tego typu obiektów, które w najbliższych latach powstaną na terenie całego miasta.

Obiekt powstaje przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ulicy Szarych Szeregów. W środku znajdzie się basen o wymiarach 25 na 12,5 metra w którym zlokalizowanych zostanie sześć torów, oprócz basenu powstanie niecka rekreacyjna o powierzchni 142,3 m2 (ze sztuczną rzeką, zatoką sztucznej fali, masażem karku, gejzerem, masażem podwodnym, masażem perełkowym), dwie niecki jacuzzi, brodzik o głębokości 30 cm, 50-metrowa zjeżdżalnia rurowa zewnętrzna, trybuny na 105 miejsc, 48 miejsc dla zawodników i trenerów, zespół szatniowo-sanitarny, dwie sauny fińskie, sala do fitness, siłownia oraz pomieszczenia gospodarcze. Zagospodarowany ma zostać również teren wokół basenu, powstanie parking z drogami dojazdowymi oraz łącznik z budynkiem szkoły.

Inwestycja rozpoczęła się pod koniec listopada ubiegłego roku, obecnie trwa budowa stropu pomiędzy poziomem -1, a 0. Inwestycja warta jest około 24,4 mln złotych.

Obiekt przy Szarych Szeregów to pierwszy z pięciu nowych basenów, które powstaną w Bydgoszczy w ciągu około pięciu lat. W tym roku rozpocząć ma się budowa budynku przy ulicy Królowej Jadwigi. Powstanie tam basen o rozmiarach olimpijskich. Na początku lutego ogłoszono przetarg na jego budowę. Koperty z ofertami mają zostać otwarte dzisiaj (tj. 30-04-2018), o ile kolejny raz nie zostanie przedłużony termin ich składania. W tym roku powinny się rozpocząć również prace przy budowie basenu na osiedlu Tatrzańskim, jednak przetarg na jego budowę jeszcze nie został ogłoszony. W przyszłym roku ma się rozpocząć budowa na Miedzyniu. Na koniec powstanie obiekt na osiedlu Leśnym.

Wizualizacja powstającego budynku przy ulicy Szarych Szeregów pochodzi ze strony bydgoszcz.pl.

Pozostałe inwestycje

Line


Podaj poprawny adres mailowy jeśli chcesz otrzymać odpowiedź na swoje pytanie.
Chcesz wysłać załącznik? Napisz bezpośrednio: bydgoszczwbudowie@gmail.com