środa, 18 Wrzesień 2019

[Nordic Haven] Luty 2016
Nordic Haven to nowo powstający budynek w centrum miasta. Po zakończeniu budowy będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym w mieście, jego wysokość będzie wynosić 55 metrów. Dzięki uprzejmości firmy Nordic Development kilka dni temu udało mi się odwiedzić budowę tej ciekawej inwestycji powstającej w centrum miasta, nad Brdą.
Budynek jednak nie będzie posiadał tylko lokali mieszkalnych. Na pierwszych czterech kondygnacjach naziemnych znajdą się biura, restauracja, klub fitness z widokiem na Operę Nova oraz sklep. Dzięki takiej mieszance niektórym mieszkańcom zniknie problem z dojazdem do pracy, czy na zakupy, a zaoszczędzony czas będą mogli spędzić na wielkim wewnętrznym dziedzińcu – patio z widokiem na miasto lub spacerując po piękniejącej Bydgoszczy.
Zwiedzając budowę mogłem się przekonać, że w budynku nie ma mieszkań ze złym widokiem. Pierwsze mieszkania znajdują się nad dachami pobliskich kamienic, dlatego już z dolnych mieszkań można zobaczyć spory fragment Bydgoszczy. Oczywiście im wyżej tym widok ładniejszy.
Podczas mojej wizyty dotarliśmy na 12. piętro. Na sam szczyt wejdziemy jak się poprawi pogoda i będzie większy spokój na budowie. Nie widać tego z ulicy, ale w środku praca wre, na każdym piętrze jest pełno pracowników 🙂

Elewacja od strony ulicy Grottgera została już odsłonięta

 

Wnętrza dwupiętrowego biura

 

 

 

 

 

Widok z nowego wysokiego budynku mieszkalnego na nowy most tramwajowy i nowy dworzec, a wkrótce na nowe budynki Astorii (przebudowa ruszy prawdopodobnie za rok). Jeśli uda się utworzyć Uniwersytet Medyczny to część ceglanego budynku po prawej zostanie przeznaczona dla studentów

 

 

 

 

Widok z 4. piętra

 

 

 

 

 

 

 

 

Jedno z najlepszych mieszkań w budynku ze świetnym widokiem na piękne miasto

 

 

 

 

Cechą charakterystyczną powstającego budynku, oprócz kaskadowej budowy, są dwa wielkie wcięcia w budynku. Po ściągnięciu rusztowań będzie ciekawy widok z tego „wcięcia”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

biura brda budowa bydgoszcz focha grottgera mieszkania nordic nordic developmnent nordic haven wieżowiec żuraw

Pozostałe inwestycje

Line


Podaj poprawny adres mailowy jeśli chcesz otrzymać odpowiedź na swoje pytanie.
Chcesz wysłać załącznik? Napisz bezpośrednio: bydgoszczwbudowie@gmail.com