[Centrum Kajakarstwa i Wioślarstwa] Nowa inwestycja w pobliżu Wyspy Młyńskiej

[Centrum Kajakarstwa i Wioślarstwa] Nowa inwestycja w pobliżu Wyspy Młyńskiej

W tym roku rozpocznie się budowa Centrum Kajakarstwa i Wioślarstwa. Inwestycja powstanie przy ulicy Czartoryskiego.

Miasto Bydgoszczy pozyskało 8,2 mln złotych dofinansowania rządowego na budowę Centrum Kajakarstwa i Wioślarstwa. Obiekt będzie wykorzystywany głównie przez grupy sportowe sekcji kajakarskiej i wioślarskiej, a także będzie mógł być użytkowany przez niezrzeszone grupy sportowe. Pozyskane dofinansowanie pozwoli rozpocząć przygotowania do ogłoszenia przetargu na prace budowlane. Władze Miasta deklarują, że wykonawca zostanie wybrany w ciągu około dwóch miesięcy, a szacunkowy koszt inwestycji to 21,3 mln złotych.

Centrum zaplanowano na działce przy ulicy Szkole Podstawowej nr 47 przy ulicy Czartoryskiego. Obecnie w tym miejscu znajduje się boisko z betonową nawierzchnią. Boisko jest w złym stanie technicznym i prawdopodobnie od lat jest nieużywane.

Inwestycja

Centrum Kajakarstwa i Wioślarstwa będzie budynkiem 3-kondygnacyjnym. Ze względu na różnicę wysokości z ulicy Czartoryskiego wejście prowadzić będzie na poziom +2. Natomiast od strony Szkoły Podstawowej będzie można wejść na poziom +1. Ze względu na małą powierzchnię działki nie zaplanowano miejsc parkingowych, samochody będą korzystać z parkingu przy szkole. Dla rowerzystów powstanie parking przy wejściu na poziom +1.

Na poziomie +1 zaplanowano zespół szatni, salę ćwiczeń, niewielki magazyn podręczny, sauny, pokój masażu, pomieszczenie gospodarcze oraz pomieszczenie węzła cieplnego. Na poziomie +2 zaplanowano hol z recepcją, salę fitness, węzły sanitarne, pokój socjalny oraz magazyn. Natomiast na poziomie +3 salę ergometrów, węzły sanitarne oraz pokój dla trenerów. Na dachu zamontowane zostanę instalacje wentylacyjne oraz panele fotowoltaiczne. Budynek będzie miał 428 m2 powierzchni zabudowy, 1104 m2 powierzchni użytkowej i 4036 m3 kubatury. Jego wysokość wyniesie 12 metrów.

Głównym założeniem projektowym było zachowanie odsłonięcia widokowego na istniejący dom szachulcowy od strony ulicy Czartoryskiego oraz odtworzenie osi widokowej na kościół Św. Trójcy. Elewacja budynku ma zostać wykonana z cegły i grafitowego aluminium.

Prace budowlane mają potrać 1,5 roku. Dokumentacja projektowa jest już gotowa, jej wykonanie zlecono w listopadzie 2024 roku, a niecały rok później wydano pozwolenie na budowę. Opis inwestycji pochodzi z dokumentacji dołączonej do przetargu na opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego. Ewentualne zmiany w projekcie poznamy przy okazji ogłoszenia przetargu na generalnego wykonawcę inwestycji.

Jesteś inwestorem lub wykonawcą?

Oferta dla inwestorów

Zainteresował Cię ten artykuł?

Nie przegap kolejnych fotorelacji i informacji o bydgoskich inwestycjach. Zapisz się do newslettera (formularz obok) i bądź zawsze na bieżąco.

Codziennie o godzinie 18 otrzymasz powiadomienie o nowych wpisach.

    guest
    0 komentarzy
    Najstarsze
    Najnowsze Najwięcej głosów
    0
    Chętnie poznam Twoje przemyślenia, skomentuj.x