[To warto wiedzieć] 11/2026

[To warto wiedzieć] 11/2026

Jedenaste w tym roku inwestycyjne podsumowanie ostatnich dni. Przeczytasz w nim między innymi o torach i mieszkaniach.

1. Nowa inwestycja na Bydgoszcz Wschód – przy ulicy Startowej wystartowała budowa inwestycji M City. Projekt zakłada budowę budynków wielorodzinnych na około 11 hektarach w kwartale ulic Startowa, Wyścigowa, Kamienna i Towarowa. W czwartek na stronie przybliżyłem projekt i pokazałem pierwsze prace budowlane. Z wpisem możesz się zapoznać klikając w ten link.

2. Mieszkaniowy plac budowy – w piątek na Bydgoszcz w budowie opublikowałem dziewiąty wpis z wiosennej serii Mieszkaniowy plac budowy. Pokazałem w nim inwestycje planowane na północ od Brdy i Starego Kanału Bydgoskiego. Z wpisem możesz się zapoznać klikając w ten link.

3. Umowa na rozbudowę trasy kolejowej – Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na przebudowę i rozbudowę linii kolejowej nr 201 na odcinku od Maksymilianowa do Wierzchucina. Zaplanowano między innymi elektryfikację oraz budowę drugiego toru. Prace będą kosztować 878 mln złotych.

4. Nowa siedziba OIPIP – trwa budowa nowej siedziby Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. Obiekt powstaje przy ulicy Górzyskowo. Kilka dni temu pokazałem aktualnie trwające prace budowlane. Z wpisem możesz się zapoznać klikając w ten link.

Jesteś inwestorem lub wykonawcą?

Oferta dla inwestorów

Zainteresował Cię ten artykuł?

Nie przegap kolejnych fotorelacji i informacji o bydgoskich inwestycjach. Zapisz się do newslettera (formularz obok) i bądź zawsze na bieżąco.

Codziennie o godzinie 18 otrzymasz powiadomienie o nowych wpisach.

    guest
    1 Komentarz
    Najstarsze
    Najnowsze Najwięcej głosów
    Wojtek
    Wojtek
    10 dni temu

    W Wierzchucinie się pewnie cieszą, bo poza tym to są tory donikąd. Chyba, że przewidziana jest modernizacja 2x trakcja do Chojnic. Wtedy ma to jakiś sens.

    1
    0
    Chętnie poznam Twoje przemyślenia, skomentuj.x