[Bulwary] Krakowska – Żabia: wiosna 2026

[Bulwary] Krakowska – Żabia: wiosna 2026

Trwa przebudowa bulwarów nad Brdą na wysokości Skrzetuska. Nabrzeże zyskuje coraz więcej betonu.

Pokazywana dzisiaj inwestycja to kontynuacja wieloletniego programu przebudowy bulwarów nad Brdą. Wcześniej prace zrealizowano na odcinku od mostów kolejowych nad ulicą Unii Lubelskiej do Mostowej, od mostu Bernardyńskiego do ulicy Uroczej oraz na wysokości dworca autobusowego. Trwająca inwestycja nie będzie odbiegać wizualnie od poprzednich realizacji.

Nawierzchnia zostanie utwardzona, powstanie asfaltowa droga dla rowerów, zamontowane zostanie nowe oświetlenie, mała architektura (ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe). Mają też być miejsca do cumowania łodzi, „taras widokowy” jak na wysokości ulicy Uroczej. Konieczne będzie też podniesienie o około metr bulwarów w okolicy sklepu Media Markt. Teren ten jest systematycznie zalewany. Skarpa między bulwarem, a Brdą zostanie umocniona podobnie jak przy ulicy Uroczej i dworcu autobusowym – kostką. Pokazywana przebudowa to na schemacie odcinek VI, IIIa i IIIb.

Budowa

Prace budowlane wystartowały w drugiej połowie czerwca ubiegłego roku. Początkowo konieczne było rozebranie betonowego umocnienia skarpy na całym odcinku od Krakowskiej do Mostu Pomorskiego. Następnie przystąpiono do wykonywania nowego umocnienia.

Wykonano je niemal w całości od Krakowskiej do Media Markt. Dalszy odcinek do Mostu Pomorskiego czeka jeszcze na prace budowlane z wbitymi ściankami larsena. Kilka tygodni temu rozebrano też nabrzeże od Mostu Pomorskiego do ulicy Żabiej, ale tam nie widać większych prac budowlanych.

Przebudowa do Mostu Pomorskiego powinna się zakończyć w III kwartale tego roku, a od Mostu Pomorskiego do Żabiej wiosną przyszłego roku. Koszt inwestycji to 35,8 mln złotych. Miasto na ten cel pozyskało 30 mln dofinansowania rządowego.

Jesteś inwestorem lub wykonawcą?

Oferta dla inwestorów

Zainteresował Cię ten artykuł?

Nie przegap kolejnych fotorelacji i informacji o bydgoskich inwestycjach. Zapisz się do newslettera (formularz obok) i bądź zawsze na bieżąco.

Codziennie o godzinie 18 otrzymasz powiadomienie o nowych wpisach.

    guest
    4 komentarzy
    Najstarsze
    Najnowsze Najwięcej głosów
    Jakub
    Jakub
    23 dni temu

    Czas pomyśleć o rozbudowie bulwarów w stronę Czyzkowka i Smukaly, to lepszy kierunek rozwoju miasta przyjaznego rowerzystom i rekreacji niż ewentualna odbudowa Kanału przez Rondo Grunwaldzkie

    Marti
    Marti
    22 dni temu
    Odpowiedź do  Jakub

    Dokładnie: Czyzkówko raczej zapomniane osiedle… pod względem rozwoju ( nie mówię o blokach). Brakuje ciekawej rewitalizacji części Brdy na tym odcinku ( od zejcia przy Dino do Karolewskiej).. przy samej Brdzie w okolicach Wodociągów to raczej majętni odgrodzili sobie tereny do samej Brdy…
    brak takich rzeczy jak skatepark czy basen…ale o tym to można pomarzyć…

    Władysław
    Władysław
    19 dni temu
    Odpowiedź do  Jakub

    No pewnie , głupi pomysł z tym odkrywaniem zakrytego tym bardziej że w tej lokalizacji ciągi komunikacyjne są strategiczne dla funkcjonowania Okola , Czyżkówka , Opławca,Osowej Góry…😱!

    4
    0
    Chętnie poznam Twoje przemyślenia, skomentuj.x