
14 lut [Gajowa] Przetarg na budowę żłobka
Przy ulicy Gajowej w przyszłym roku zostanie otwarty nowy żłobek publiczny. 7 lutego ogłoszono przetarg na projekt i budowę obiektu.
Kilka miesięcy temu Miasto Bydgoszcz pozyskało z Krajowego Planu Odbudowy ponad 12,7 mln dotacji na budowę żłobka w ramach programu Aktywny Maluch oraz 5,4 mln na utrzymanie go w kolejnych trzech latach. Władze zdecydowały o lokalizacji obiektu po przeprowadzeniu analiz ilości oczekujących dzieci na miejsce w publicznym żłobku. Powstanie on przy ulicy Gajowej na Bartodziejach. Obok w ostatniej dekadzie powstało sześć bloków o wysokości do 12 kondygnacji nadziemnych.
W lutym ogłoszono przetarg na wykonanie projektu i robót budowlanych. Przyjmowanie ofert w przetargu trwa do 3 marca. Miasto, w planie postępowań o udzielenie zamówień na 2025 rok, szacuje koszt inwestycji na 10,5 mln złotych. Realny koszt budowy poznamy po otwarciu ofert.
Projekt
Nowy budynek zaplanowano pomiędzy inwestycją Atrium Park i Zespołem Szkół Handlowych oraz pomiędzy parkingiem prywatnym przy ulicy Gajowej i ogródkami działkowymi. Będzie miał dwie kondygnacje nadziemne, powierzchnia zabudowy wyniesie 900 m2, a powierzchnia użytkowa 1526 m2. Wokół obiektu powstanie plac zabaw, droga dojazdowa, 10 miejsc parkingowych z ładowarką dla pojazdów elektrycznych. Łącznie zajmą one powierzchnię 1384 m2. Dodatkowo Miasto zamierza zagospodarować około 1149 m2 na tereny zielone.
W środku zaplanowano miejsce dla 180 dzieci. Na parterze przewidziano między innymi: toaletę dla rodziców, toaletę dla pracowników (damska), dwie toalety dla dzieci, szatnię, cztery sale dla dzieci, cztery magazynki przy salach, pomieszczenia socjalne i magazynowe. Od strony południowej zaplanowano wyjście bezpośrednio na plac zabaw przeznaczone tylko dla dzieci i opiekunów. Na piętrze przewidziano między innymi: gabinety dyrektora, psychologa, logopedy/pielęgniarki, salę zabaw, salę integracji sensorycznej, szatnię dla pracowników, szatnię dla 90 dzieci, cztery sale dla dzieci, dwie toalety dla dzieci, dwie toalety dla pracowników (damska i męska), pomieszczenia socjalne, rozdzielnię posiłków oraz zmywalnię. Komunikacja pomiędzy piętrami będzie odbywać się po klatce schodowej oraz z wykorzystaniem dwóch wind – jedna osobowa, druga towarowa.
Elewacja budynku zostanie wykonana z tynku silikatowego barwionego w masie imitującym drewno (parter) oraz z tynku silikatowego barwionego w masie imitującym blachę (piętro). Dodatkowo na elewacji zachodniej i północnej przewidziano montaż paneli poliwęglanowych imitujących szkło. Budynek ma zostać zbudowany metodą tradycyjną (murowaną), posadowiony będzie na ławach fundamentowych. Na dachu przewidziano instalację fotowoltaiczną o mocy znamionowej 32,2 kWp.
Projekt budowlany wraz z uzgodnieniami ma być gotowy w ciągu 4 miesięcy od podpisania umowy. Miesiąc później mają zostać wykonane między innymi przedmiary robót, kosztorysów i projekt wykonawczy. Natomiast prace budowlane mają się zakończyć w ciągu 13 miesięcy od dnia podpisania umowy.
Przybliżony wygląd budynku zamieszczam poniżej, pochodzi on z dokumentacji przetargowej. W galerii również przybliżona lokalizacja na mapie inwestycji.
Zainteresował Cię ten artykuł?
Nie przegap kolejnych fotorelacji i informacji o bydgoskich inwestycjach. Zapisz się do newslettera (formularz obok) i bądź zawsze na bieżąco.
Codziennie o godzinie 18 otrzymasz powiadomienie o nowych wpisach.