24 mar [Mieszkaniowy plac budowy] Okole, Jary, Prądy – wiosna 2023
Mieszkaniowy plac budowy to jedyne kompleksowe podsumowanie inwestycji mieszkaniowych w Bydgoszczy. W pierwszym wiosennym odcinku podsumowuję budowy realizowane na osiedlach Okole, Jary i Prądy.
Przez całą wiosnę, w każdy piątek, na Bydgoszcz w budowie publikowane będą wpisy z serii Mieszkaniowy plac budowy. Pokazywać w nich będę wszystkie inwestycje mieszkaniowe realizowane na terenie Bydgoszczy oraz po raz pierwszy inwestycje realizowane w przyległych gminach. Seria Mieszkaniowy plac budowy tej wiosny będzie miała 13 odcinków. Początkowo pokażę projekty aktualnie budowane, następnie planowane, a na koniec uzupełnienie o inwestycje, które rozpoczęły się po podsumowaniu danego osiedla.
Wiosną ubiegłego roku pokazałem 72 inwestycje z ponad 5585 mieszkaniami. Był to prawdopodobnie szczyt aktywności deweloperskiej w mieście. Kilka miesięcy później, jesienią 2022 roku, pokazałem 61 inwestycji z ponad 4452 mieszkaniami. W tym sezonie spodziewam się, że zobaczycie już tylko około 50 inwestycji na terenie Bydgoszczy. Stąd pomysł, żeby do serii włączyć sąsiednie gminy. W końcu osoby kupujące tam mieszkania lub domy przeprowadzają się zazwyczaj z Bydgoszczy.
Wpisy będą pojawiać się w każdy piątek od 24 marca do 16 czerwca. W pierwszym odcinku zaglądam na osiedle Okole, które jeszcze niedawno było jednym z większych placów budowy (pod względem liczby inwestycji), a teraz zostały już tylko trzy projekty w budowie. Zaglądam też na Prądy gdzie praktycznie gotowe są budynki mieszkalne w zabudowie szeregowej oraz na Jary gdzie trwa budowa budynków w zabudowie szeregowej. Łącznie w budowie jest tutaj około 365 mieszkań.
Riverside Residence
Inwestycja realizowana przez firmę K&M Investment Poland przy ulicy Łokietka na Okolu. Trwa tutaj budowa 6-kondygnacyjnego budynku wielorodzinnego z 23 mieszkaniami. Ostatnia fotorelacja pojawiła się na stronie w październiku.
Budynek wielorodzinny, ul. Grunwaldzka 25
Inwestycja realizowana przez firmę NK Polska Development przy skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej i Wrocławskiej. Trwa tutaj budowa 4-piętrowego budynku wielorodzinnego ze 115 mieszkaniami. Pod budynkiem zaplanowano garaż podziemny, a na parterze lokale usługowe. Ostatnia fotorelacja pojawiła się na stronie w październiku.
Urzecze
Inwestycja realizowana przez firmę Budlex przy ulicy Królowej Jadwigi i Naruszewicza na Okolu. W planie jest budowa kompleksu budynków wielorodzinnych po dwóch stronach mostu tramwajowego. W pierwszym etapie powstają dwa budynki wielorodzinne. Jeden z budynków będzie miał 10 pięter, drugi 5. W większym zaplanowano 83 mieszkania, w mniejszym 49. W drugim etapie budowane są dwa budynki z łącznie 70 mieszkaniami. Inwestycja ostatni raz była prezentowana w październiku.
Budynki mieszkalne, ul. Orłowity
Inwestycja realizowana przez firmę FK Deweloper przy skrzyżowaniu ulicy Orłowity i Ostroroga na Jarach. Powstaje tutaj pięć budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Ostatni raz inwestycja była prezentowana na stronie w grudniu.
Awangarda IV
Inwestycja realizowana przez firmę Budstol Invest przy ulicy Nakielskiej, na granicy osiedla Prądy i Miedzyń. Powstało tutaj 60 domów w zabudowie szeregowej w siedmiu segmentach. Inwestycja właściwie już jest zakończona, trwają ostatnie prace wykończeniowe. Ostatnia fotorelacja pokazująca inwestycję pojawiła się na stronie w grudniu.
Zainteresował Cię ten artykuł?
Nie przegap kolejnych fotorelacji i informacji o bydgoskich inwestycjach. Zapisz się do newslettera (formularz obok) i bądź zawsze na bieżąco.
Codziennie o godzinie 18 otrzymasz powiadomienie o nowych wpisach.
Te żółte szafki gazowe i szare elektryczne na wejściach do domów na Awangardzie… No dramat. Można to przecież jakoś zabudować estetycznie, tak aby było dostępne w razie konieczności. Zabawne, ze na wizualizacjach takich elementów brak. Kupujący trochę się zdziwi.
Po to są żółte, aby kierowca widział w lusterku cofając.
Ja nie mam nic do koloru a ekspozycji szafek w tak rzucającym się w oczy miejscu. Jak Pan zauważył, łatwo też o nie zahaczyć cofając auto. Takie rzeczy powinny być wychwycone na etapie projektowym i rozwiązane przez architekta w korelacji z projektantami branżowymi.
Szkoda, że firma FK Deweloper nie przewidziała w swoich szeregowcach garaży. To istotna wada funkcjonalności, której nie rekompensuje ciekawa skądinąd koncepcja tarasów na części dachu. Przy okazji, dziękuję BwB za ten i poprzednie cykle informacyjne. Świetna robota i cenne informacje dla tych, którzy tak jak ja chcą być na bieżąco z nowymi inwestycjami mieszkaniowymi!