[Industria] Dwa budynki gotowe

[Industria] Dwa budynki gotowe

Trwa budowa osiedla Industria w rejonie ulicy Rycerskiej i Pomorskiej. Łącznie powstanie tutaj 1500 mieszkań. Dwa budynki są już gotowe.

Industria to projekt deweloperski zakładający przywrócenie do życia zdegradowanych terenów poprzemysłowych, które przylegają do północnej części Śródmieścia. Inwestycja jest sztandarowym projektem Grupy Moderator.

Tereny przez lata zabudowane były ruinami kilku budynków, a także budynkiem dworca towarowego z przyległą do niego halą. Kilka lat temu wyburzono wszystko oprócz zabytkowego budynku dworca. Zachowana część ma zostać odrestaurowana i będzie stanowić bramę osiedla zajmującego niemal 5 hektarów.

Pierwszy etap inwestycji

W pierwszym etapie inwestycji Industria zaplanowano pięć budynków wielorodzinnych. Każdy ma mieć pięć pięter. Między sobą będą różnić się liczbą mieszkań. Te będą miały od 27 do 86 mkw. Dla wygody klientów inwestor przygotował makietę 3D, która prezentuje ofertę pierwszego etapu inwestycji. Elewacja budynków utrzymana jest w kolorze betonu oraz cegły. Natomiast części wspólne nawiążą w stylistyce do przemysłowej historii miejsca. Pod każdym z budynków zaplanowano garaż podziemny, a na ich dachach zaplanowano montaż paneli fotowoltaicznych.

Tempo budowy kolejnych budynków dostosowana jest do tempa sprzedaży mieszkań. Budynek A (od strony ulicy Pomorskiej) gotowy był już pod koniec ubiegłego roku. Budowa budynku B wystartowała w ubiegłym roku i właśnie dobiegła końca. Obecnie trwają odbiory techniczne. W środku zmieściło się 59 mieszkań o łącznej powierzchni 2633 mkw. Sprzedano je znacznie szybciej niż wybudowano obiekt.

W trakcie budowy są budynki C i D. We wnętrzach trwa montaż instalacji, stawianie ścian działowych, wylewanie podłóg i wstawiane okna. Generalny wykonawca inwestycji – firma Lech przygotowuje się do rozpoczęcia prac elewacyjnych.

Kolejne etapy

W kolejnym etapie inwestycji inwestor chce wybudować budynek wielorodzinny od strony ulicy Rycerskiej (przy zabytkowym budynku Dworca). Budynek oznaczony będzie literą „I” i będzie realizowany w dwóch etapach. W pierwszym powstanie 89 mieszkań na pięciu piętrach.

Tę część osiedla inwestor nazwał „Industria Dworzec” co ma nawiązywać do dawnej funkcji terenu. Poniżej wstępna wizualizacja kolejnego budynku.

Zainteresował Cię ten artykuł?

Nie przegap kolejnych fotorelacji i informacji o bydgoskich inwestycjach. Zapisz się do newslettera (formularz obok) i bądź zawsze na bieżąco.

Codziennie o godzinie 18 otrzymasz powiadomienie o nowych wpisach.

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zzz
zzz
29 dni temu

Mieszkać tak blisko torów to chyba tylko za karę.

Timo
Timo
29 dni temu
Reply to  zzz

Tory to pikuś w porównaniu z masą mieszkań socjalnych znajdujących się w pobliżu (Pomorska). Wchodząc do kilku budynków trafiałem na zaplombowane drzwi z pieczątką KWP. Ps.Ogólnie inwestycja na +

Paweł
Paweł
29 dni temu
Reply to  Timo

Te 1500 nowych mieszkań, a więc i mieszkańców, pozytywnie wpłynie na tę okolicę.

Krystian
Krystian
29 dni temu

Ale ciasno te budynki

5
0
Would love your thoughts, please comment.x