[Grudziądzka] Parking częściowo otwarty

[Grudziądzka] Parking częściowo otwarty

W ubiegłym tygodniu oddano do użytku część parkingu wielopoziomowego przy Urzędzie Miasta. Druga część jest w trakcie odbiorów.

Parking wielopoziomowy przy ulicy Grudziądzkiej to część projektu budowy systemu parkingów typu park and ride na terenie miasta. Inwestycję zrealizowało Miasto Bydgoszcz w miejscu dawnego parkingu przy Urzędzie Miasta.

Nowa konstrukcja ma 20 000 m2 powierzchni całkowitej i 17 000 m2 powierzchni użytkowej. W środku zmieści się 570 samochodów, a także kilkanaście motocykli. Dodatkowo przed budynkiem powstały miejsca parkingowe dla rowerów. Komunikację wewnątrz zapewniać będą dwie klatki schodowe i tyle samo wind. Po jednej od frontu (przy ulicy Grudziądzkiej) i z tyłu (od Teskowej, dawnej Nowogrudziądzkiej). Budynek zbudowano z elementów prefabrykowanych i będzie miał dwa kolory – szary (beton), a także pionowe, brązowe pasy. Dodatkowo fragmenty nieosłonięte brązowymi „żaluzjami” z czasem mają zarosnąć zielenią pnącą, na razie zawieszono na linkach coś imitującego zieleń.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 40 mln złotych.

Budowa

Budowa parkingu wielopoziomowego wystartowała w listopadzie 2020 roku. Wcześniej generalny wykonawca inwestycji – firma Budimex musiał przygotować projekt budowlany, a także uzyskać pozwolenie na budowę. W początkowym okresie budowy na terenie trwały badania archeologiczne. Po ich zakończeniu prace przyspieszyły.

Elementy konstrukcyjne obiektu przywożono na plac budowy, a następnie je składano. Cała konstrukcja była gotowa w około 4 miesiące. Przez kolejne miesiące trwały prace wykończeniowe. W marcu informowałem o bliskim końcu prac. Kilka dni temu oddano do użytku część parkingu, która jest podstrefą C Strefy Płatnego Parkowania. Kierowca może za darmo zaparkować tam samochód na 30 minut. Dłuższe parkowanie jest płatne.

Nadal zamknięta jest część wchodząca w skład systemu park and ride.

Zainteresował Cię ten artykuł?

Nie przegap kolejnych fotorelacji i informacji o bydgoskich inwestycjach. Zapisz się do newslettera (formularz obok) i bądź zawsze na bieżąco.

Codziennie o godzinie 18 otrzymasz powiadomienie o nowych wpisach.

guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
henryk
henryk
26 dni temu

chyba chodzi o parking przy ulicy Grudziądzkiej , a nie jak napisano Grunwaldzkiej ?
szkoda że nie podajecie cennika za parkowanie auta osobowego

Damian
Damian
25 dni temu
Reply to  henryk
Marian
Marian
25 dni temu
Reply to  Damian

Te darmowe pół godziny dotyczy tylko „petentów” UM. Ciekawe jak to ma być sprawdzane. Bo po zdjęciach widzę, że nie ma szlabanów, więc tak jak w strefie, będzie chodził gość i sprawdzał czy jest kwitek. A co jak wizyta w urzędzie się przedłuży? Płatne już normalnie za całą godzinę?

Tomas
Tomas
25 dni temu

P&R to raczej tak na wyrost. Ale lepsze to niż to co było wcześniej. Ogólnie na zdjeciach wygląda ładnie. Dookoła też wygląda schludnie.

Marek
Marek
24 dni temu

Parking ogólnie ładny. ale czy z opłatami nie mogli zrobic tak jak z parkingami w galeriach .Szlaban na fotokomórkę.

Pan Ciekawski
Pan Ciekawski
13 dni temu

W innych miastach w Polsce, na parkingach w systemie P&R można parkować gdy ma się ważny, okresowy bilet (np. miesięczny) i nie trzeba dodatkowo płacić !
Obecnie w Bydgoszczy, mając ważny, miesięczny bilet MZK, w przypadku gdy akurat przyjadę samochodem na P&R to muszę płacić DODATKOWO za „bilet”, żeby pojechać tramwajem.
Czyli jakby nie patrzeć, płacę podwójnie 😉

8
0
Would love your thoughts, please comment.x