[Mieszkaniowy plac budowy] Fordon – wiosna 2022

[Mieszkaniowy plac budowy] Fordon – wiosna 2022

Mieszkaniowy plac budowy to jedyny kompleksowy przegląd inwestycji mieszkaniowych w Bydgoszczy. W ósmym odcinku wiosennej serii zaglądam do Fordonu.

Mieszkaniowy plac budowy to seria, która publikowana jest na Bydgoszcz w budowie każdej wiosny i jesieni. Co pół roku objeżdżam wszystkie bydgoskie osiedla w celu sfotografowania inwestycji mieszkaniowych. Wpisy publikuję w każdy piątek. Edycja wiosna 2022 trwa od 25 marca do 17 czerwca. Co tydzień pokazuję inne osiedla. Do tej pory mogłeś zobaczyć zdjęcia inwestycji na osiedlach: Leśne, Bocianowo, Bartodzieje, Brdyujście, Bielawy, Czyżkówko, Miedzyń, Piaski, Prądy, Kapuściska, Wyżyny, Babia Wieś, Glinki, Skrzetusko, Szwederowo, Błonie, Wilczak i Okole. Łącznie buduje się tam minimum 3848 mieszkań w czterdziestu sześciu lokalizacjach.

W ósmym odcinku wiosennej edycji zaglądam do Fordonu. Inwestycje realizowane są tutaj w 11 lokalizacjach. Pod względem liczby inwestycji Fordon w tej edycji jest zdecydowanym liderem. W budowie jest tutaj na prawdopodobnie ponad 1000 mieszkań. Trudno jednak powiedzieć ile dokładnie, inwestorzy często nie podają tej informacji. Wiem o 849 mieszkaniach. Jeśli masz informację ile mieszkań powstaje w poszczególnych budynkach Nowoczesnego Fordonu, Nowego Wyszogrodu i budynków przy ulicy Rybaki i Dubois to daj znać.

Międzynarodowa szkoła w Bydgoszczy prowadzona jest przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Trwają przygotowania do przebudowy budynku, który jest jej siedzibą.
W ciągu ulicy Kazimierza Wielkiego budowane są dwa mosty - drogowy i tramwajowy. Trwa też przebudowa torowiska przy ulicy Perłowej
Szesnaste w tym roku inwestycyjne podsumowanie ostatnich dni. Przeczytasz w nim między innymi o premierze nowej inwestycji, bulwarach i sporcie
Mieszkaniowy plac budowy to jedyny kompleksowy przegląd inwestycji mieszkaniowych w Bydgoszczy. W ósmym odcinku wiosennej serii zaglądam do Fordonu
Wspólnota Mieszkaniowa Gajowa 72 to najnowsza inwestycja dewelopera APRO Investment. Na budowie 10-piętrowego budynku od wtorku działa żuraw
Akademickie Centrum Sportu powstaje od kilku miesięcy na terenie kampusu Politechniki Bydgoskiej. Niedawno ogłoszono przetarg na jego rozbudowę

ForDom

Inwestycja realizowana przez dewelopera Arkada Invest przy skrzyżowaniu ulicy Dworzec i Produkcyjnej. W planach jest budowa czterech budynków wielorodzinnych, które będą miały od czterech do siedmiu pięter. W pierwszym etapie powstaje budynek A z 91 mieszkaniami, obecnie trwają tam prace przy elewacji. Trwa też wznoszenie konstrukcji budynku B z 63 mieszkaniami. Ostatnia fotorelacja z inwestycji pojawiła się na stronie w grudniu.

Osiedle Akademickie

Inwestycja realizowana przez firmę Murapol w rejonie ulicy Akademickiej i Suchej, na tyłach Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. W planach jest budowa siedmiu 5-piętrowych budynków wielorodzinnych. Trwają prace wykończeniowe w dwóch budynkach, znajdzie się w nich 170 mieszkań. Trwa też wznoszenie konstrukcji dwóch kolejnych z łącznie 163 mieszkaniami. Ostatnia fotorelacja z inwestycji pojawiła się na stronie w grudniu.

Budynek wielorodzinny, ul. Dubois

Inwestycja realizowana przez Fordońską Spółdzielnię Mieszkaniową pomiędzy ulicami Duboisa, Golloba i Przyjaciół. Docelowo deweloper zaplanował tutaj cztery 4-piętrowe budynki wielorodzinne. Budynki B3 i B4 zostały ukończone kilka lat temu. Obecnie w budowie jest budynek B2 położony bliżej ulicy Przyjaciół. Ostatnia fotorelacja z inwestycji pojawiła się na stronie w grudniu.

Awangarda V – Pod Skarpą

Inwestycja realizowana przez Budstol Invest przy ulicy Pod Skarpą. Niedawno rozpoczęła się tutaj budowa budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Powstaną tutaj 32 mieszkania jedno- i dwupoziomowe. Inwestycja nie była wcześniej prezentowana na stronie.

Pod Sosnami

Inwestycja realizowana przez Fordońską Spółdzielnię Mieszkaniową w rejonie ulicy Gryfa Pomorskiego i Andersa. Powstanie tutaj zespół 46 budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Trwa wznoszenie budynków od strony bloków przy Gryfa Pomorskiego, od strony parku i w drugiej linii od parku – łącznie 25 budynków. Ostatnia fotorelacja z inwestycji pojawiła się na stronie w grudniu.

Osiedle Sasanka

Inwestycja realizowana przez firmę Sasanka przy ulicy Andersa. Powstaje tutaj dziewięć budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Inwestycja wcześniej nie była prezentowana na stronie.

Nowoczesny Fordon

Inwestycja realizowana przez dwóch deweloperów – Rodźko Dewelopment oraz Skorbud. Powstaje tutaj zespół siedmiu 8-kondygnacyjnych budynków wielorodzinnych. Do tej pory powstały cztery z nich, które zrealizował deweloper Rodźko Dewelopment (2) i Skorbud (2), obecnie firma Skorbud buduje kolejne dwa budynki, a budowę trzeciego budynku Rodźko Dewelopment wstrzymano wiele miesięcy temu. Ostatnia fotorelacja z inwestycji pojawiła się na stronie w grudniu.

Panorama Wiślana

Inwestycja realizowana przez firmę Lem-Bud przy ulicy Fordońskiej, w pobliżu Wyszogrodu. Powstanie tutaj 10 budynków wielorodzinnych. Obecnie w budowie są dwa budynki. W pierwszym z 80 mieszkaniami trwają prace wykończeniowe. Drugi, nieco mniejszy, jest na etapie wznoszenia konstrukcji. Ostatnia fotorelacja z inwestycji pojawiła się na stronie w marcu.

Nowy Wyszogród

Inwestycja realizowana przez firmę Jakon przy ulicy Fordońskiej, w pobliżu Wyszogrodu. Powstanie tutaj 18 budynków wielorodzinnych. Obecnie trwają prace wykończeniowe w pierwszych dwóch budynkach (B1 i A1) z 82 mieszkaniami. Trwa wznoszenie konstrukcji budynków 3 i 5 (około 100 mieszkań), rozpoczęto też wykonywanie płyty fundamentowej pod budynkami 7, 8, 9, 10 i 11 (nie jest znana liczba mieszkań). Ostatnia fotorelacja z inwestycji pojawiła się na stronie w grudniu.

Budynek wielorodzinny, ul. Rybaki

Inwestycja realizowana przy ulicy Rybaki. Pozwolenie na budowę otrzymała spółka Projekt Rybaki, jednak później projekt sprzedano firmie RevBud. W budynku zaplanowano 18 mieszkań, a pod nim garaż podziemny. Inwestycja była prezentowana w formie zapowiedzi w 2019 roku.

Budynek wielorodzinny, ul. Bydgoska 19

Inwestycja realizowana przez firmę PUBR przy ulicy Bydgoskiej. Powstaje tutaj 4-kondygnacyjny budynek wielorodzinny z 16 mieszkaniami i lokalem usługowym w parterze. Inwestycja do tej pory była prezentowana w formie zapowiedzi. Ostatni raz w grudniu.

Zainteresował Cię ten artykuł?

Nie przegap kolejnych fotorelacji i informacji o bydgoskich inwestycjach. Zapisz się do newslettera (formularz obok) i bądź zawsze na bieżąco.

Codziennie o godzinie 18 otrzymasz powiadomienie o nowych wpisach.

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
4 dni temu

Czy w ramach inwestycji ForDom na Produkcyjnej zostanie utwardzona ulica Produkcyjna czy Przy Tartaku? Jeśli tak to w jakim zakresie?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x