[Panorama Wiślana] Mieszkania z widokiem na Wisłę

[Panorama Wiślana] Mieszkania z widokiem na Wisłę

Bydgoszcz leży nad Brdą i Wisłą. Inwestycja Panorama Wiślana to pierwsza inwestycja mieszkaniowa położona tak blisko Wisły. Realizuje ją deweloper Lem-Bud.

Deweloper Lem-Bud to firma z wieloletnim doświadczeniem. W swojej historii oddał do użytku ponad 1100 mieszkań. Pokazywana dzisiaj Panorama Wiślana to pierwsza bydgoska inwestycja tej firmy.  Budynki powstają w Fordonie, w pobliżu Wisły, Parku Milenijnego i Wyszogrodu. Fordon jest jedną z największych nieoficjalnych dzielnic miasta, został włączony do Bydgoszczy w 1973 roku i od tego momentu intensywnie się rozbudowuje. Tereny nad Wisłą jednak przez lata nie były zagospodarowywane. Zmienia się to między innymi za pomocą pokazywanej dzisiaj inwestycji. Otoczenie z czasem będzie się zmieniać. Są plany między innymi rewitalizacji Parku Milenijnego, który ma wielki zbiornik wodny po środku.

Panorama Wiślana powstaje w spokojnej okolicy, w drugiej linii zabudowy od ulicy Fordońskiej, w związku z tym ruchliwa ulica jest zupełnie niesłyszalna. Docelowo zaplanowano tutaj dziesięć budynków wielorodzinnych z około 660 mieszkaniami. Pod budynkami powstają hale garażowe z komórkami lokatorskimi. W miejscu inwestycji działała przez ponad 100 lat fordońska cegielnia. Zakład został zamknięty w 2010 roku z powodów ekonomicznych, kilka lat później go zburzono. Do dawnej cegielni mają nawiązywać elementy imitujące cegłę, które pojawią się na elewacji budynków. Ich wygląd uzupełniać będą grafitowe przeszklenia w postaci balkonów, a także wysokie przeszklenia okien.

Teren wokół zostanie zagospodarowany, pojawi się między innymi zieleń, parkingi, a od strony Wisły plac zabaw. Teren będzie monitorowany i częściowo ogrodzony. Od strony Fordońskiej pojawi się szlaban, a od strony Parku Milenijnego furtka. Deweloper zaplanował na terenie ustawienie śmietników półpodziemnych. Pozwoli to znacznie poprawić estetykę otoczenia.

Budowa

Inwestycja Panorama Wiślana realizowana jest od wiosny ubiegłego roku. Deweloper Lem-Bud, który jest również generalnym wykonawcą inwestycji, przystąpił wtedy do budowy budynku „C1”. Zaplanowano w nim 80 mieszkań o powierzchni od 36 do 124 m2. Każde z mieszkań zostanie wyposażone w balkon, loggie lub ogródek (jeśli jest na parterze). Szczególnie atrakcyjne będą ostatnie kondygnacje, bo widać z nich most fordoński, Stary Fordon, a także Brdyujście. Pod budynkiem zaplanowano 57 stanowisk postojowych.

Zakończyło się wznoszenie konstrukcji budynku. Zamontowano też już wszystkie okna, więc tegoroczna zima nie przeszkodziła w realizacji projektu. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe w budynku. Rozciągnięte są wszelkie instalacje, a na dolnych piętrach trwa tynkowanie ścian wewnętrznych. Prace wykończeniowe prowadzone są również w garażu podziemnym.

Na zewnątrz przystąpiono do ocieplania budynku. Obiekt został otoczony z każdej strony rusztowaniami. Wkrótce zacznie nabierać ostatecznego wyglądu, bo zacznie się na nim pojawiać elewacja. Wszelkie prace przy wznoszeniu budynku C1 mają się zakończyć do końca tego roku. Mieszkania zostaną przekazane Nabywcom do końca marca 2023 roku.

Równocześnie deweloper rozpoczął prace budowlane przy budynku C2. Powstanie w nim 66 mieszkań. Podczas mojej wizyty zalewany był strop nad pierwszą kondygnacją.

Zainteresował Cię ten artykuł?

Nie przegap kolejnych fotorelacji i informacji o bydgoskich inwestycjach. Zapisz się do newslettera (formularz obok) i bądź zawsze na bieżąco.

Codziennie o godzinie 18 otrzymasz powiadomienie o nowych wpisach.

guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Beata
Beata
5 miesięcy temu

Ale będzie można spacerować wzdłuż skarpy z parku milenijnego w kierunku Wyszogrodu? Bo w artykule jest furtka. Zamykana? Czy wszyscy będą mogli spacerować?

Fordoniak
Fordoniak
5 miesięcy temu

Konieczny jest ogólnodostępny ciąg pieszy wzdłuż Wisły. Żadnych ogrodzeń!

Tomas
Tomas
5 miesięcy temu
Reply to  Fordoniak

Od mosty fordonskiego do zakładów zbożowych przydały by się teraz bulwary z prawdziwego zdarzenia.

adas
adas
5 miesięcy temu
Reply to  Tomas

Od mostu do Zakładów Zbożowych to nie ma za bardzo jak (nie na za wiele miejsca pod skarpą) zrobić bulwarów (i chyba wystarczy trasa górą przez park Milenijny). Na dole Wisła przy większym poziomie sięga pod samą skarpę. Są ważniejsze miejsca (i szkoda tam naturalnego brzegu). Myśleć nad trasą można bardziej na odcinku od zakładów zbożowych do Brdyujścia (tam jest szerszy pas do wykorzystania). Ale też nie jest najważniejsze miejsce na trasy nadrzeczne w Bydgoszczy. I bardzo popieram ogólnodostępne ciąg pieszy przy tym osiedlu. Może nawet z możliwością dojścia do niego od Fordońskiej. Może szlaban niech sobie mają (dla samochodów)… Czytaj więcej »

Kondziu
Kondziu
5 miesięcy temu

Rzeka nie zaleje?

Tomas
Tomas
5 miesięcy temu
Reply to  Kondziu

Tam jest coś takiego jak zakole rzeki więc bardziej skarpę wiślanaą pomyje niż zaleje (widać to po Wyszigrodzie – cześć już pochłonęła rzeka). Ale widząc zdjęcia nie da sie nie zauważyć że teren archeologiczny Wyszogród został ograniczony do minimum.

adas
adas
5 miesięcy temu

W planach zagospodarowania przestrzennego jest tam trasa rowerowa zaznaczona – miasto mi odpisywało, że będzie wykonana przez inwestora. Oby.
Ale miejsce do mieszkania bardzo fajne 🙂 Świetny widok na Wisłę. – jak będzie trasa wzdłuż skarpy do parku milenijnego to mieszkańcy będą wygrani. I tym samym chyba inwestor też – łatwiej sprzedać mieszkanie w pięknym otoczeniu.
Warto by był tam asfalt to nawet rolkarze się ucieszą 🙂
p.s. budujący mogliby by zrobi porządek na skarpie zaraz za płotem, walaja się tam jakieś folie, styropiany itp. Pewnie uciekły z wiatrem z budowy.

Asia
Asia
5 miesięcy temu

Ile za metr?

Kasia
Kasia
4 miesięcy temu
Reply to  Asia

Od 6300-8500 zł/m2.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x