14 maj [Mieszkaniowy plac budowy] Okole – wiosna 2021
Mieszkaniowy plac budowy to jedyny kompleksowy przegląd inwestycji mieszkaniowych. W ósmym odcinku zaglądam na osiedle Okole.
Dzisiejszy wpis to kolejny z serii, która podsumowuje wszystkie trwające i kilkadziesiąt planowanych inwestycji mieszkaniowych w Bydgoszczy. Wpisy publikowane są w każdy piątek, przez całą wiosnę. Dzisiaj podsumowałem inwestycje realizowany na osiedlu Okole. Osiedlu, które w ostatnich latach przeżywa ożywienie inwestycyjne. Obecnie prowadzonych jest tutaj najwięcej inwestycji mieszkaniowych, nie licząc Fordonu.
W poprzednich tygodniach pokazałem 38 inwestycji na osiedlach Bartodzieje, Skrzetusko, Bocianowo, Bielawy, Leśne, Osowa Góra, Czyżkówko, Kapuściska, Babia Wieś, Wilczak, Prądy, Błonie, Szwederowo i Górzyskowo. Do końca serii pozostały już tylko dwa osiedla – Śródmieście ze Starym Miastem, a także Fordon. Opublikuję też dwa odcinki inwestycji planowanych, a na koniec uzupełnienie o inwestycje pominięte lub te, które wystartowały w międzyczasie. Poprzednie wpisy możesz zobaczyć tutaj:
Rabatki
Inwestycja realizowana przez firmę CDI Konsultanci Budowlani przy ulicy Czarna Droga. Wcześniej w tym miejscu hodowano kwiaty. Powstają tutaj dwa 5-kondygnacyjne budynki wielorodzinne. Zaplanowano w nich 130 mieszkań. Ostatnia fotorelacja pojawiła się na stronie w kwietniu.
Budynek wielorodzinny, ul. Śluzowa 5
Inwestycja realizowana przez firmę Presbud Invest przy ulicy Śluzowej. Powstaje tutaj 4-kondygnacyjny budynek mieszkalny z 14 mieszkaniami. Pod budynkiem zaplanowano garaż podziemny z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. Ostatnia fotorelacja pojawiła się na stronie w październiku.
Budynek wielorodzinny, ul. Jasna 4
Inwestycja realizowana przez firmę PBR Wyrzysk przy ulicy Jasnej. Powstaje tutaj 5-kondygnacyjny budynek wielorodzinny z 32 mieszkaniami. Na parterze zaplanowano garaż podziemny. Ostatnia fotorelacja pojawiła się na stronie w październiku.
Budynek wielorodzinny, ul. Jasna 33
Inwestycja realizowana przez Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przy skrzyżowaniu ulicy Jasnej i Śląskiej. Powstaje tutaj 5-kondygnacyjny budynek wielorodzinny z 12 mieszkaniami. W budynku nie będzie piwnicy, na parterze znajdzie się mała hala garażowa. W obiekcie zamieszkają osoby po 60-tym roku życia. Na ostatnim piętrze będą mieli do dyspozycji wspólny taras. Ostatnia fotorelacja pojawiła się na stronie w październiku.
Budynek wielorodzinny, ul. Łokietka 46
Inwestycja realizowana przez firmę PUBR przy ulicy Łokietka na Okolu. Powstaje tutaj 6-kondygnacyjny budynek wielorodzinny z 36 mieszkaniami. Na parterze zaplanowano miejsca postojowe w indywidualnych garażach. Ostatnia fotorelacja pojawiła się na stronie w październiku.
Riverside Residence
Inwestycja realizowana przez firmę K&M Investment Poland przy ulicy Łokietka na Okolu. Trwa tutaj budowa 6-kondygnacyjnego budynku wielorodzinnego z 23 mieszkaniami. Ostatnia fotorelacja pojawiła się na stronie w październiku.
Kolorowe Garbary
Inwestycja realizowana przez firmę Bydgosta przy ulicy Garbary na Okolu. Powstają tutaj dwa budynki wielorodzinne z łącznie 84 mieszkaniami. Na początek powstaje budynek z 78 mieszkaniami w głębi działki. Teren otoczony jest kamienicami, dlatego nie da się zrobić większej liczby zdjęć. Ostatnia fotorelacja pojawiła się na stronie w październiku.
Budynek wielorodzinny, ul. Garbary 5
Inwestycja realizowana przez firmę Colian Investment przy ulicy Garbary, w miejscu wyburzonej fabryki słodyczy. Powstaje tutaj 7-kondygnacyjny budynek wielorodzinny z 162 mieszkaniami. Pod budynkiem zaplanowano halę garażową, a na parterze lokale usługowe. Ostatnia fotorelacja pojawiła się na stronie w październiku.
Zainteresował Cię ten artykuł?
Nie przegap kolejnych fotorelacji i informacji o bydgoskich inwestycjach. Zapisz się do newslettera (formularz obok) i bądź zawsze na bieżąco.
Codziennie o godzinie 18 otrzymasz powiadomienie o nowych wpisach.
Odnośnie Garbary 5 – niedawno pojawił się betonowy fundament pod odbudowywany komin. Ciekaw jestem finalnego efektu. Tj., czy cały komin, a w zasadzie jego atrapa, będzie betonowy i obłożony klinkierem. Czy też jednak wyżej będą już same cegły i zaprawa, jak to było oryginalnie. To drugie byłoby oczywiście lepsze, dużo bardziej zgodne z oryginałem.