
25 kwi [To warto wiedzieć] 15/2021
Piętnaste w tym roku inwestycyjne podsumowanie ostatnich dni. Przeczytacie w nim między innymi o przebudowie Smukalskiej i zarządzaniu zielenią. Zobaczycie też wizualizacje dworca towarowego po przebudowie.
1. Wizualizacje przebudowanego dworca towarowego – trwa budowa kompleksu mieszkalnego Industria. Budynki budowane są w rejonie ulicy Rycerskiej, Świeckiej i Pomorskiej. Obecnie inwestor – Grupa Moderator buduje dwa budynki od strony Pomorskiej. Kilka dni temu zaprezentowano wizualizacje dawnego dworca towarowego przy ulicy Rycerskiej. W budynku zaplanowano mieszkania i lokale usługowe.
2. Zarządzeni zielenią – Miasto Bydgoszcz zamierza opracować dokument, który określi jak dobrze planować zieleń w mieście. Standardy mają zostać wypracowane przez 40-osobową grupę roboczą, w której skład wejdą mieszkańcy, organizacje samorządowe, rady osiedla, eksperci, deweloperzy, zarządcy nieruchomości, spółdzielnie mieszkaniowe i urzędnicy. Rekrutacja do grupy wystartowała kilka dni temu.
3. Kolejność realizacji miejskich inwestycji – trwają konsultacje społeczne w sprawie realizacji inwestycji miejskich. Mieszkańcy mogą wybierać, którą z 15 inwestycji chcą aby najpierw zrealizowano. Do konsultacji wytypowano projekty, które nie mają szans na dofinansowanie zewnętrzne. W minionym tygodniu odbyło się kolejne spotkanie online w tej sprawie. Omówiono w nim plany rewitalizacji bulwarów nad Brdą oraz terenów nad Kanałem Bydgoskim.
4. Przebudowa Smukalskiej – kilka dni temu podpisano umowę na przebudowę ulicy Smukalskiej na odcinku od Błądzimskiej do Rajskiej. Inwestycja potrwa 2 lata i pochłonie niemal 25,5 mln złotych. Prace zrealizuje firma Strabag.
5. Mieszkaniowy plac budowy – w marcu wystartowała seria mieszkaniowy plac budowy. W każdy piątek zaglądam na inne osiedla w Bydgoszczy i podsumowuję aktualnie realizowane budowy. Kilka dni temu zaprezentowałem sześć inwestycji realizowanych na osiedlach Babia Wieś i Kapuściska.
6. Remonty kamienic – co roku remontowanych jest kilkadziesiąt kamienic na terenie miasta. Kilka dni temu zaprezentowałem fotorelację przedstawiającą 20 budynków, które przeszły remont od jesieni ubiegłego roku. Z wpisem możesz się zapoznać tutaj.
7. Ostatnia prosta w Parku nad Kanałem – dobiega końca budowa budynku wielorodzinnego Park nad Kanałem. Obecnie w budynku trwają prace wykończeniowe, a na zewnątrz zagospodarowywany jest teren przyległy, w tym należący do Miasta. We wtorek na Bydgoszcz w budowie zaprezentowałem fotorelację z ostatnich prac przed wydaniem pozwolenia na użytkowanie. Z wpisem możesz się zapoznać tutaj.
Zainteresował Cię ten artykuł?
Nie przegap kolejnych fotorelacji i informacji o bydgoskich inwestycjach. Zapisz się do newslettera (formularz obok) i bądź zawsze na bieżąco.
Codziennie o godzinie 18 otrzymasz powiadomienie o nowych wpisach.
Na tym sporym terenie obok Parku nad kanałem jest planowana jakaś inwestycja?
Za tym betonowym placem, na wysokości piętrowego domu jest w planie budynek wielorodzinny