[Mieszkaniowy plac budowy] Gmina Osielsko – zima 2021

[Mieszkaniowy plac budowy] Gmina Osielsko – zima 2021

Wielu bydgoszczan wyprowadza się do gmin w okolicy. Głównie do domów jednorodzinnych, ale sporo buduje się inwestycji deweloperskich. Te drugie zebrałem w dzisiejszym wpisie.

Mieszkaniowy plac budowy to seria, która każdej wiosny i jesieni przybliża inwestycje mieszkaniowe realizowane na terenie Bydgoszczy. Objeżdżam wtedy każde miejskie osiedle i zbieram materiał zdjęciowy do trzynastu wpisów. Na tydzień przed startem edycji „wiosna 2021” odwiedziłem gminę Osielsko. Gminę w której powstaje najwięcej tego typu projektów. W podsumowaniu uwzględniłem jedynie inwestycje wielorodzinne lub duże jednorodzinne (np. budynki w zabudowie szeregowej).

Już za tydzień startuje kolejna edycja wiosennego podsumowania inwestycji na terenie Bydgoszczy. Dwie ubiegłoroczne edycje musiały zostać skrócone przez epidemię Covid-19. Wiosną seria wystartowała z opóźnieniem ze względu na brak pewności, czy nas nie zamkną w domach. Natomiast jesienną przedwcześnie zakończyłem, ponieważ sam zachorowałem. Tej wiosny liczę, że opublikuję planowe 13 wpisów.

M Park

Inwestycja realizowana przez Grupę Moderator przy ulicy Kolonijnej w Osielsku. Powstaje tutaj 56 domów jednorodzinnych o powierzchni od 68 do 125 m2. Budynki budowane są sukcesywnie, właśnie powstaje ostatnie z nich. Inwestycja prezentowana była ostatni raz w lutym ubiegłego roku.

Dream Park

Inwestycja realizowana przez firmę Dream House Invest przy ulicy Kąkolowej w Osielsku. Powstaje tutaj drugi z dwóch 4-kondygnacyjnych budynków wielorodzinnych. W każdym z budynków zaplanowano po 32 mieszkania. Inwestycja prezentowana była ostatni raz w lutym ubiegłego roku.

Nova Residence

Inwestycja realizowana przez firmę Dolmar przy ulicy Jana Pawła II w Osielsku. Firma jest zarówno inwestorem jak i deweloperem. Powstaje tutaj jeden 3-piętrowy budynek wielorodzinny z 53 mieszkaniami. Inwestycja prezentowana była ostatni raz w lutym ubiegłego roku.

Osielsko Residence

Inwestycja realizowana przy ulicy Jana Pawła II w Osielsku. Projekt początkowo miał być realizowany przez firmę Nordic Development, jednak sprzedano go firmie, która nie podaje swojej nazwy. Powstaje tutaj dziewięć „kompleksów mieszkalnych”. Każdy kompleks składa się z dwóch budynków wielorodzinnych zbudowanych na wspólnej hali garażowej. Inwestycja prezentowana była ostatni raz w lutym ubiegłego roku.

Osiedle Na Cichej

Inwestycja realizowana przez firmę BWJ Nieruchomości w rejonie ulicy Cichej i Jana Pawła II w Osielsku. Powstaje tutaj 20 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Inwestycja wcześniej nie była prezentowana na stronie.

Osiedle Willowe

Inwestycja realizowana przez firmę Budstol Invest w Niemczu. Budynki powstają w rejonie ulicy Karaibskiej i Krabowej. Kończy się tutaj budowa ostatnich z łącznie 30 zaplanowanych domów mieszkalnych. Inwestycja wcześniej nie była prezentowana na stronie.

Lazurowa Przystań

Inwestycja realizowana przez firmę Art Centrum Nieruchomości przy ulicach Perłowej i Lazurowej w Osielsku. Powstaje tutaj dziesięć budynków. W każdym z nich znajdą się dwa mieszkania o powierzchni od 64 do 131 m2. Inwestycja prezentowana była ostatni raz w lutym ubiegłego roku.

Osiedle Bursztynowe

Inwestycja realizowana przez firmę AWZ Deweloper na granicy Niemcza i Osielska w rejonie ulicy Lagunowej i Mickiewicza. Powstają tutaj dwa budynki wielorodzinne z łącznie 28 mieszkaniami. Jest to trzeci etap inwestycji. W poprzednich latach deweloper zbudował dziewięć budynków. Ten etap inwestycji nie był prezentowany na stronie.

Modern Niemcz

Inwestycja realizowana firmę NU Homes przy ulicach Mrossa, Krasickiego i Bydgoskiej w Niemczu. Docelowo powstaną tutaj dwa 2-piętrowe budynki wielorodzinne z łącznie 28 mieszkaniami. Pierwszy z budynków jest już gotowy. Inwestycja prezentowana była ostatni raz w lutym ubiegłego roku.

Oasis Niemcz

Inwestycja realizowana przez firmę Ebud Dom w rejonie ulicy Sienkiewicza, Reymonta i Miłosza w Niemczu. Powstają tutaj dwa budynki wielorodzinne z łącznie 25 mieszkaniami. Inwestycja wcześniej nie była prezentowana na stronie.

Budynek wielorodzinny, ul. Reymonta

Inwestycja realizowana przez Rodźko Dewelopment w rejonie ulicy Reymonta i Słowackiego w Niemczu. W planie jest budowa jednego budynku wielorodzinnego, jednak póki co inwestor nie zdradza szczegółów. Teren został ogrodzony i wygląda na skład maszyn i kontenerów. Inwestycja wcześniej nie była prezentowana na stronie.

Widoki Niemcz

Inwestycja realizowana przez firmę Home Peak przy ulicy Mickiewicza w Niemczu. Powstają tutaj dwa 2-piętrowe budynki wielorodzinne z łącznie 30 mieszkaniami. Pierwszy budynek jest już oddany do użytku. Inwestycja prezentowana była ostatni raz w lutym ubiegłego roku.

Osiedle Słoneczne

Inwestycja realizowana przy ulicy Słonecznej w Żołędowie. Docelowo powstanie tutaj ponad 100 zeroenergetycznych domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, szeregowej i wolnostojącej. Inwestycja prezentowana była ostatni raz w lutym ubiegłego roku.

Port Jagodowo

Inwestycja realizowana przez firmę Apartas przy ulicy Bydgoskiej w Jagodowie. Powstaje tutaj kompleks 13 budynków jednorodzinnych. Inwestycja nie była prezentowana wcześniej na stronie.

Osiedle Jagodowo

Inwestycja realizowana przez firmę Osiedle Jagodowo przy ulicy Bydgoskiej w Jagodowie. W planach jest budowa 73 budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Inwestycja wcześniej nie była prezentowana na stronie.

Topolowa Ostoja

Inwestycja realizowana przez firmę MPM Invest przy ulicy Bydgoskiej w Niemczu. Powstaje tutaj 15 budynków z łącznie 29 mieszkaniami. Inwestycja wcześniej nie była prezentowana na stronie.

Zainteresował Cię ten artykuł?

Nie przegap kolejnych fotorelacji i informacji o bydgoskich inwestycjach. Zapisz się do newslettera (formularz obok) i bądź zawsze na bieżąco.

Codziennie o godzinie 18 otrzymasz powiadomienie o nowych wpisach.

guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pep
Pep
27 dni temu

Brakuje „Osiedla Grafitowego” dewelopera Optimus RS przy ulicy Kolonijnej w Osielsku.

Przemo
Przemo
24 dni temu
Reply to  Pep

Są jeszcze kolejne etapy Osiedla Rekinowego w Niemczu tego samego dewelopera.

Przemo
Przemo
24 dni temu

To zapraszam na kawę tym „następnym razem”

Rav69
Rav69
25 dni temu

Błędnie naniesiony na mapie inwestycji nowy przebieg budowanego odcinka ul. Mickiewicza w Osielsku.

Rav69
Rav69
25 dni temu

Na OSM naniesiony jest rzeczywisty przebieg nowo powstającego odcinka. https://www.openstreetmap.org/#map=16/53.1799/18.0593
Kontynuacją tej inwestycji będzie budowa nowej ulicy aż do skrzyżowania Topolowej i Leśnej w Osielsku. Na przecięciu z Szosą Gdańską powstanie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną

Last edited 25 dni temu by Rav69
Paweł
Paweł
23 dni temu

Ciekawe kto to wszystko kupi? 😉
Dzięki za ogrom włożonej pracy!

Przemek
Przemek
23 dni temu

Faktycznie przy Kolonijnej w Osielsku jest kilka dużych inwestycji, ta wspomniana od Optimum to w sumie kilkadziesiąt domów (chyba już III etap, praktycznie wszystko sprzedane), obok także Willowa Aleja z 5 bliźniakami. Jestem w szoku jesli chodzi o tempo sprzedaży i rozmach inwestycyjny w ościennych gminach. Szkoda, że Bydgoszcz traci bogatych mieskzańców i ich podatki, nic niestety nie robiąc dla rowoju budownictwa jednorodzinnego, które szczególnie teraz jest absolutnie pożądane.. W czasach pracy zdalnej, kawałek ogrodu to rzecz doceniana. Bydgoszcz zostanie z basenami, szkołami, wiaduktami itp. a bez dochodów.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x