[To warto wiedzieć] 40/2020

[To warto wiedzieć] 40/2020

Czterdzieste w tym roku inwestycyjne podsumowanie ostatnich dni. Przeczytacie w nim o rozbudowie UTP i szpitala im. Biziela, decyzji środowiskowej dla Trasy WZ i wiele, wiele więcej.

1. Zmiana organizacji ruchu na S5 – 27 kwietnia wprowadzono nową, tymczasową organizację ruchu na budowie drogi ekspresowej S5 w Nowych Marzach. W rejonie węzła Nowe Marzy otwarto pierwszy wiadukt drogowy. Natomiast 4 listopada zmiana organizacji ruchu planowana jest na S5 w okolicy miejscowości Włóki i Kusowo. Samochody pojadą 1,1 kilometrowym odcinkiem poprowadzonym drogą dojazdową.

2. Przebudowa Alei Ossolińskich – Urząd Miasta ogłosił przetarg na przebudowę ciągu spacerowego Alei Ossolińskich. Prace obejmą cały odcinek pomiędzy jezdniami od placu Weyssenhoffa do Bazyliki.

3. Drzewa na Gdańskiej – w ubiegłym tygodniu rozpoczęły się nasadzenia drzew wzdłuż ulicy Gdańskiej od pętli tramwajowej do Sądeckiej. Nasadzenia związane są z zakończoną kilka miesięcy temu rozbudową ulicy Gdańskiej o buspasy.

4. DŚU dla trasy WZ – Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy trasy WZ na odcinku od węzła zachodniego do węzła wschodniego. Trasa miałaby zostać rozbudowana o drugą jezdnię na całym odcinku. Decyzja środowiskowa umożliwia ogłoszenie przetargu na opracowanie projektu. Inwestycja będzie realizowana etapami.

5. Rozbudowa szpitala Biziela – rozstrzygnięto przetarg na rozbudowę szpitala im. J.Biziela o nowe skrzydło dla budynku łóżkowego oraz rozbudowę łącznika o trzon komunikacyjny. Zwycięzcą przetargu zostało konsorcjum firm Alstal Grupa Budowlana i Alstal Investment. Firmy wykonają zadanie w 32 miesiące za 163 mln złotych.

Źródło: mat. inwestora

6. Umowa na rozbudowę UTP – w czwartek podpisano umowę na budowę budynku dydaktycznego Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego. Obiekt powstanie na terenie kampusu uczelni w Fordonie. Prace budowlane zrealizuje firma Budimex. Mają się one zacząć jeszcze przed 11 listopada. Koniec planowany jest na okres czerwiec-wrzesień 2022.

Źródło: mat. inwestora

7. Rozbudowa ulicy Smukalskiej – Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił w środę przetarg na rozbudowę ulicy Smukalskiej. Prace obejmą odcinek od ulicy Błądzimskiej do pętli autobusowej przy ulicy Biwakowej.

8. Remonty kamienic – w środę na Bydgoszcz w budowie opublikowałem drugą część podsumowania remontów kamienic. Tym razem pokazałem 17 inwestycji, w tym 12 zakończonych w ostatnich tygodniach oraz 5 aktualnie trwających. Z wpisem możesz się zapoznać tutaj.

9. Mieszkaniowy plac budowy – w każdy piątek na Bydgoszcz w budowie publikowana jest fotorelacja pokazująca wszystkie inwestycje mieszkaniowe na wybranych osiedlach. W minionym tygodniu opublikowałem fotorelację z osiedla Fordon gdzie powstaje siedem inwestycji mieszkaniowych. Z wpisem możesz się zapoznać tutaj.

10. Wiadukty do pilnego remontu – w czwartek na Bydgoszcz w budowie przybliżyłem aktualną sytuację z siedmioma wiaduktami na terenie Bydgoszczy. Obiekty potrzebują pilnej przebudowy. Z wpisem możesz się zapoznać klikając w ten link.

11. Podniebne Ogrody w budowie – we wtorek na Bydgoszcz w budowie opublikowałem fotorelację z budowy osiedla Podniebne Ogrody, które powstaje przy ulicy Żwirki i Wigury. Obecnie w budowie są dwa z dwudziestu jeden budynków. Z wpisem możesz się zapoznać klikając w link.

12. 10 lat zdjęć bydgoskich inwestycji – w czwartek minęło 10 lat od kiedy robię zdjęcia bydgoskim inwestycjom. W tym czasie wykonałem ponad 41 000 zdjęć. W latach 2010-2014 zdjęcia publikowałem na stronie skyscrapercity.com. Od lata 2014 zdjęcia pojawiają się na Bydgoszcz w budowie. Poniższe zdjęcie wykonałem 29 października 2010 roku.

29 października 2010. Budowa trasy tramwajowej do dworca kolejowego

Zainteresował Cię ten artykuł?

Nie przegap kolejnych fotorelacji i informacji o bydgoskich inwestycjach. Zapisz się do newslettera (formularz obok) i bądź zawsze na bieżąco.

Codziennie o godzinie 18 otrzymasz powiadomienie o nowych wpisach.

guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Johny
Johny
26 dni temu

Dzieki!

Ola
Ola
25 dni temu

Wczoraj na czyżkówku, w okolicy ulicy siedleckiej tuż nad rzeką postawili wielką antenę /maszt najprawdopodobniej 5g, nikt o tym nic nie mówi. Czy mógłbyś się zainteresować tematem, na mapie inwestycji tego nie ma.

Paweł
Paweł
25 dni temu

Wow, to już 10 lat robienia zdjęć!? Ależ ten czas pędzi 🙂
Życzę w takim razie kolejnych 10 udanych lat, a po nich kolejnych 10 i kolejnych… 🙂

Przemek
Przemek
25 dni temu

Gratulację z okazji 10-lecia, kawał dobrej roboty! Jednocześnie, czy masz jakieś wieści ws. remontu dalszej części ul. Pod Skarpą (od Korfantego w stronę Osielska/Myślęcinka)? W tym roku miał być, ale nic się nie dzieje a już listopad. W związku z utrudnieniami w dojeździe z Fordonu (wiadukty), ten remont jest bardziej niż mocno oczekiwany :).

Przemek
Przemek
24 dni temu

Tak racja, też o tym myślałem. Z drugiej strony kiedy, w obecnych okolicznościach, będzie lepszy moment? Wiadukty z dwoma pasami ruchu to niestety melodia odległej przyszłości (co jest tragiczne). Obecnie wiele osób jest na „zdalnej pracy”, ruch mniejszy. Ponadto ten remont to głównie wymiana nawierzchni i lekkie poszerzenie drogi bo i tak nie miejsca np. na chodnik, ale faktycznie takie inwestycje też potrafią trwać w nieskończoność (sam fakt, że od ponad roku są jakieś problemy, pewnie własnościowe). W obecnej sytuacji przydałaby się nowa droga Fordon-Zamczysko, alternatywna do ul. Pod Skarpą. Kiedyś taka trasa była nawet planowana, obecnie chyba nikt o… Czytaj więcej »

Tomas
Tomas
25 dni temu

Jeśli chodzi o remonty kamienic to w starym Fordonie remontują „Belweder” i też nie jest na mapie zaznaczone

Przemek
Przemek
24 dni temu

„Belweder” to Bydgoska 29.

Tomas
Tomas
24 dni temu
Reply to  Przemek

Dokładnie. Chyba ADM remontuje.

Tomas
Tomas
21 dni temu
Reply to  Tomas

Bydgoska 23 też jest odnawianają -rusztowania ustawiali. Widać w Starym Fordonie po remoncie ulicy pora na domy. Coś tam drgnęło po latach zaniwdbań.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x