13 lis [Mieszkaniowy plac budowy] Bocianowo, Bielawy – jesień 2020
Mieszkaniowy plac budowy to jedyny kompleksowy przegląd inwestycji mieszkaniowych w Bydgoszczy. W ósmym odcinku podsumowałem inwestycje na osiedlu Bocianowo i Bielawy.
Bocianowo i Bielawy to dwa osiedla położone na południe od ulicy Kamiennej i Artyleryjskiej. Ciągną się od pętli tramwajowej przy ulicy Rycerskiej do ulicy Sułkowskiego (Bocianowo) i od Sułkowskiego do Wyszyńskiego (Bielawy). Najwięcej inwestycji prowadzonych jest na tym pierwszym osiedlu. Od lat intensywnie rozbudowują się tereny pomiędzy kampusem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, a przyszłym kampusem Akademii Muzycznej. W pobliżu pętli tramwajowej przy ulicy Rycerskiej od kilku miesięcy trwa też pierwszy etap dużej inwestycji mieszkaniowej, która zakłada powstanie około 1500 mieszkań. Bielawy rozbudowują się znacznie wolniej. Dobiega końca budowa budynku w pobliżu szpitala dziecięcego, a w pobliżu pętli tramwajowej właśnie wycięto drzewa pod budowę budynku.
Seria Mieszkaniowy plac budowy tradycyjnie pojawia każdej wiosny i jesieni. Wiosną opóźnił się start serii z powodu pandemii. Mimo tego pokazałem Wam wszystkie realizowane inwestycje mieszkaniowe. Jesienna edycja zaplanowana została na 13 tygodni, podobnie jak w poprzednich latach. O ile nie trafi mi się jakaś kwarantanna.
Do tej pory dotarłem do 43 inwestycji mieszkaniowych na osiedlach Babia Wieś, Górzyskowo, Bartodzieje, Skrzetusko, Kapuściska, Osowa Góra, Czyżkówko, Okole, Szwederowo, Fordon i Leśne. W ósmym odcinku podsumowałem inwestycje na osiedlach Bocianowo i Bielawy.
Poniżej zbiór wszystkich do tej pory opublikowanych wpisów z jesiennej serii:
Industria
Inwestycja realizowana przez Grupę Moderator pomiędzy ulicami Pomorską, Świecką i Rycerską na Bocianowie. W pierwszym etapie powstaje tutaj pięć 5-piętrowych budynków wielorodzinnych. W czwartek 12 listopada nad budynkiem A zawisła wiecha, tym samym oficjalnie zakończyło się wnoszenie konstrukcji obiektu. Zdjęcia z powieszenia wiechy udostępnił inwestor. Ostatni raz inwestycja pojawiła się na stronie w lipcu.
Kościuszki 13
Inwestycja realizowana przez firmę Mzuri i Revbud Invest przy ulicy Kościuszki na Bocianowie. Mzuri realizuje budynek B z 35 mieszkaniami na tyłach działki. Natomiast Revbud Invest realizuje budynek A z 22 mieszkaniami w pierzei ulicy Kościuszki. Konstrukcja budynku B jest już skończona, obecnie do góry pnie się budynek A. Oba budynku mają tego samego generalnego wykonawcę – firma Revbud. Ostatnia relacja pojawiła się na stronie w czerwcu.
Sens
Inwestycja realizowana przez firmę Budlex w pobliżu planowanej Akademii Muzycznej w rejonie ulicy Chodkiewicza. Trwa budowa drugiego etapu inwestycji, który zakłada powstanie dwóch budynków wielorodzinnych z łącznie 146 mieszkaniami. Ostatnia relacja pojawiła się na stronie w czerwcu.
Botaniq
Inwestycja firmy IQ Development przy ulicy Sułkowskiego. Powstają tutaj dwa 7-kondygnacyjne budynki wielorodzinne z łącznie 106 mieszkaniami. Ostatnia fotorelacja pojawiła się na stronie w czerwcu.
Willa Moderno
Inwestycja realizowana przez firmę Amalfi Invest w pobliżu szpitala dziecięcego. Powstaje tutaj jeden 4-piętrowy budynek wielorodzinny z 15 mieszkaniami. Ostatnia fotorelacja pojawiła się na stronie w maju.
Chodkiewicza 64
Inwestycja realizowana przez Spółdzielnię Mieszkaniową Budowlani przy pętli tramwajowej przy ulicy Chodkiewicza. Powstanie tutaj jeden 4-piętrowy budynek wielorodzinny z garażem podziemnym. Nie są znane szczegóły inwestycji. 20 października zakończył się przetarg na generalnego wykonawcę, kilka dni temu wycięto drzewa rosnące na działce. Inwestycja nie była wcześniej prezentowana na stronie.
Zainteresował Cię ten artykuł?
Nie przegap kolejnych fotorelacji i informacji o bydgoskich inwestycjach. Zapisz się do newslettera (formularz obok) i bądź zawsze na bieżąco.
Codziennie o godzinie 18 otrzymasz powiadomienie o nowych wpisach.
Nie chcę być złośliwy, ale mam wrażenie, że SENS na żywo i na wizualizacji to dwa różne światy. Z kolei po Industrii widać, że bydgoscy deweloperzy też są gotowi zaryzykować, budować w tak fatalnej lokalizacji, stosunkowo drogo i do tego w dobie pandemii, przy wygasającym popycie na mieszkania.. Respekt! (PS. choć trzymam kciuki bo ten kawałek miasta potrzebuje zmian na dużą skalę).
Na pewno Sens na żywo i wizualizacji to dwa różne światy. Papug i kameleonów tutaj na pewno nie będzie, a dojście do budynku nie będzie wymagać wspinaczki po ogromnych kamieniach/skałach 😉
Co do Industrii to w tych rejonach pojawi się 1500 mieszkań tylko od Grupy Moderator. Po sąsiedzku kolejne 49 stawia SM Komunalni, a budowę 100 mieszkań niedługo rozpocznie BTBS (i to w I etapie, będzie jeszcze II etap). Niedaleko zbudowano lub buduje się kilka mniejszych budynków wielorodzinnych. To spore zmiany dla tego rejonu, które miasto powinno podchwycić. Londynek powinien być jedną z naszych perełek, ogromny potencjał ma to miejsce, ale nie jako budynki wielorodzinne o wiadomej reputacji.
Kiedyś prezydent Dombrowicz chciał z Londynka zrobić dzielnicę artystów 😀 Skończyło się na rzuceniu pomysłu w eter. Zapewne od początku sam w to nie wierzył. Natomiast faktycznie, lata mijają, a na Londynek kolejne władze nie mają pomysłu.