[Remonty kamienic] Maj 2020

[Remonty kamienic] Maj 2020

Bydgoskie ulice z tygodnia na tydzień pięknieją. Nie tylko przez to, że jest coraz więcej zieleni na drzewach, ale też przez kolejne remonty kamienic.

Kamienica to budynek zazwyczaj mieszkalny, który stoi w zwartej zabudowie miejskiej. Jeśli nie ma sąsiadki to zazwyczaj nie ma też okien w bocznych ścianach. Pozwala to w każdej chwili dobudować kolejny budynek. Jeśli te okna są to bardzo prawdopodobne, że okna wybito w późniejszym okresie, niekoniecznie legalnie.

W Bydgoszczy najwięcej tego typu budynków powstało na przełomie XIX i XX wieku. Niestety wiele z nich przez kilkadziesiąt lat nie remontowano. Jednak powoli się to zmienia. Rocznie kilkadziesiąt z ponad 1000 kamienic jest remontowana. Kolejne remonty znacznie odmieniają okolice w których się znajdują.

W galerii umieszczono wszystkie przedstawione dzisiaj inwestycje w kolejności zrzut z mapy inwestycji z dokładną lokalizacją, zdjęcie przed remontem (mojego autorstwa lub screen z Google Street View) i zdjęcia trwającego lub zakończonego remontu.

Te wpisy powstają dzięki Waszemu wsparciu. Ulic w Bydgoszczy jest na tyle dużo, a remonty są na tyle szybkie, że bez Waszej pomocy mogę przegapić remont. Jeśli widzicie jakiś remont to koniecznie dajcie znać czy to w komentarzu pod wpisem, czy poprzez formularz kontaktowy.

Starsze wpisy z tej serii znajdziesz poniżej:

Remonty elewacji kamienic trwają niemal cały rok. Jednak jesienią zazwyczaj jest ich więcej. W tym roku dodatkowo swój wygląd poprawiają całe ciągi kamienic przy jednej ulicy
Kolejne elewacje bydgoskich kamienic przechodzą remonty. Nie wszystkie można uznać za udane, jednak ostatecznie bydgoskie ulice zmieniają swoje oblicze
Realizowane i zakończone remonty kamienic w Bydgoszczy w ostatnich tygodniach. Druga część podsumowania. Stan aktualny na luty 2020.
Realizowane i zakończone remonty kamienic w Bydgoszczy w ostatnich tygodniach. Pierwsza część podsumowania. Stan aktualny na luty 2020.
Przegląd remontów kamienic oraz zabytkowych budynków realizowanych na terenie Bydgoszczy. Stan aktualny na listopad 2019 roku.
Druga część sierpniowego podsumowania, które pokazuje remont kilkunastu kamienic w Bydgoszczy.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x