niedziela, 05 Kwiecień 2020

[Mieszkaniowy plac budowy] Gmina Osielsko – zima 2020

W gminach przyległych do miasta buduje się coraz więcej budynków mieszkalny. Głównie jednorodzinnych, ale też wielorodzinnych. Część tych inwestycji została ujęta w dzisiejszym podsumowaniu.

Mieszkaniowy plac budowy to jedyny i kompleksowy przegląd inwestycji mieszkaniowych w Bydgoszczy. Każdej wiosny i jesieni na stronie Bydgoszcz w budowie możecie zobaczyć 13 wpisów prezentujących inwestycje w budowie i w fazie projektowania na poszczególnych osiedlach.

W przerwie między kolejnymi sezonami, na nieco ponad miesiąc przed startem wiosennej edycji podsumowałem inwestycje mieszkaniowe w gminie Osielsko. Udało mi się dotrzeć w 10 miejsc gdzie powstają budynki wielorodzinne lub większe kompleksy budynków jednorodzinnych.

W galerii pojawił się zrzut z mapy inwestycji z dokładną lokalizacją, wizualizacja i zdjęcia budowy. Poniżej znajduje się krótki opis inwestycji, a także wizualizacja.

M Park – inwestycję realizuje Grupa Moderator przy ulicy Kolonijnej w Osielsku. Powstaje tutaj 56 domów jednorodzinnych o powierzchni od 68 do 125 m2. Budynki budowane są sukcesywnie. Ostatni raz inwestycja prezentowana była w sierpniu ubiegłego roku. Wizualizacja pochodzi ze strony inwestora.

Dream Park – inwestycja realizowana przez firmę Dream House Invest przy ulicy Kąkolowej w Osielsku. Powstaje tutaj pierwszy z dwóch 4-kondygnacyjnych budynków wielorodzinnych. W budynku będą 32 mieszkania. Ostatni raz inwestycja prezentowana była w sierpniu ubiegłego roku. Wizualizacja pochodzi ze strony inwestycji.

Jana Pawła II – inwestycja realizowana przez firmę Dolmar. Firma jest zarówno inwestorem jak i deweloperem. Powstaje tutaj jeden 3-piętrowy budynek wielorodzinny. Trudno jednak znaleźć informacje o tej inwestycji. Jedyną wizualizacją jest baner reklamowy na płocie otaczającym plac budowy. Budowa nie była wcześniej prezentowana na stronie.

Lazurowa Przystań – inwestycja realizowana przez firmę Art Centrum Nieruchomości przy ulicach Perłowej i Lazurowej w Osielsku. Powstaje tutaj dziesięć budynków. W każdym z nich znajdą się dwa mieszkania o powierzchni od 64 do 131 m2. Ostatni raz inwestycja prezentowana była w sierpniu ubiegłego roku. Wizualizacja pochodzi ze strony inwestycji.

Modern Niemcz – inwestycja realizowana firmę NU Homes przy ulicach Mrossa, Krasickiego i Bydgoskiej w Niemczu. Docelowo powstaną tutaj dwa 2-piętrowe budynki wielorodzinne z łącznie 28 mieszkaniami. Obecnie w budowie jest pierwszy z nich. Inwestycja nie była wcześniej prezentowana na stronie. Wizualizacja pochodzi ze strony inwestora.

Osiedle Olszynki – inwestycja realizowana przez firmę Rodźko Dewelopment przy ulicach Olszynki i Słowackiego w Niemczu. Powstają tutaj trzy 2-piętrowe i dwa piętrowe budynki wielorodzinne. Ostatni raz inwestycja prezentowana była w sierpniu ubiegłego roku. Wizualizacja pochodzi ze strony dewelopera.

Osiedle Słoneczne – inwestycja realizowana przy ulicy Słonecznej w Żołędowie. Docelowo powstanie tutaj ponad 100 zeroenergetycznych domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, szeregowej i wolnostojącej. Inwestycja nie była wcześniej prezentowana na stronie. Wizualizacja pochodzi ze strony inwestycji.

Osielsko Residence – inwestycja realizowana przy ulicy Jana Pawła II w Osielsku. Inwestycja początkowo miała być realizowana przez firmę Nordic Development, jednak projekt został sprzedany firmie, która nie podaje swojej nazwy. Powstaje tutaj dziewięć „kompleksów mieszkalnych”. Każdy kompleks składa się z dwóch budynków wielorodzinnych zbudowanych na wspólnej hali garażowej. Ostatni raz inwestycja prezentowana była w sierpniu ubiegłego roku. Wizualizacja pochodzi ze strony inwestycji.

Port Jagodowo – inwestycja realizowana przez firmę Apartas przy ulicy Bydgoskiej w Jagodowie. Powstaje tutaj kompleks 13 budynków jednorodzinnych. Inwestycja nie była prezentowana wcześniej na stronie. Wizualizacja pochodzi ze strony inwestycji.

Osiedle Widoki – inwestycja realizowana przez firmę Home Peak przy ulicy Mickiewicza w Niemczu. Powstają tutaj dwa 2-piętrowe budynki wielorodzinne z łącznie 30 mieszkaniami. Ostatni raz inwestycja prezentowana była w sierpniu ubiegłego roku. Wizualizacja pochodzi ze strony inwestycji.

To tylko część inwestycji mieszkaniowych na terenie gminy Osielsko. Dajcie znać w komentarzach lub napiszcie wiadomość jeśli jakieś pominąłem. Zależy mi głównie na budynkach wielorodzinnych, ale kompleksy zabudowy szeregowej również będą odpowiednie. W kolejnym podsumowaniu z gminy postaram się również odwiedzić inwestycje wskazane przez Was. Jeśli znacie też inwestycje z innych sąsiednich gmin to również dajcie znać.

Zanim jednak to nastąpi już 20 marca rozpocznie się wiosenna edycja Mieszkaniowego placu budowy.

Pozostałe inwestycje

Line


Podaj poprawny adres mailowy jeśli chcesz otrzymać odpowiedź na swoje pytanie.
Chcesz wysłać załącznik? Napisz bezpośrednio: bydgoszczwbudowie@gmail.com