poniedziałek, 06 Kwiecień 2020

[Kwadrat City Office] Biurowiec zamiast sklepu

Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć rozbiórka galerii handlowej Kwadrat, która stoi pomiędzy ulicą Poznańską, a Grudziądzką. W jej miejsce powstanie biurowiec.

Nowy budynek będzie miał 5 kondygnacji, w tym jedną podziemną. Podziemna zostanie przeznaczona na parking z 45 miejscami postojowymi. Będą również 3 stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Na parterze znajdzie się miejsce dla przestrzeni usługowej. Część biurowa będzie na piętrach 1-3. Cały budynek będzie miał około 6500 m2 powierzchni najmu, w tym około 5000 m2 przestrzeni biurowej i około 1400 m2 powierzchni usługowej.

W środku znajdzie się miejsce dla 4 wind i parkingu dla 30 rowerów z prysznicami i przebieralniami. Budynek będzie zarządzany systemem BMS pozwalający na efektywne sterowanie instalacjami znajdującymi się w obiekcie. Do obiektu zostaną doprowadzone dwie niezależne linie energetyczne.

Biurowiec projektowany jest zgodnie z wytycznymi pozwalającymi otrzymać amerykański certyfikat środowiskowy LEED. Certyfikat ten jest zbiorem wytycznych tworzących system oceny budynków pod względem rozwiązań ekologicznych. LEED jest drugim najczęściej stosowanym certyfikatem na świecie.

Start budowy uzależniony jest od pozytywnych rozmów z bankami na temat finansowania inwestycji. Przedstawiciel inwestora zapewnia, że chciałby rozpocząć prace jeszcze w tym roku. Budowa potrwa 16 miesięcy. Istniejący obiekt gotowy jest do wyburzenia (prawdopodobnie zostanie jedynie jedna ściana), najemcy z budynku wyprowadzili się kilka miesięcy temu. Inwestorem jest firma Forte. Będzie to trzeci biurowiec klasy A w mieście (po Immobile K3 i Arkada Business Park).

Wizualizacje pochodzą ze strony internetowej inwestycji. Zdjęcia istniejącego obiektu zostały wykonane w październiku 2016 roku, od tego czasu zdjęto jedynie reklamy.

biurowiec budowa budynek bydgoszcz co się buduje w Bydgoszczy forte galeria handlowa kwadrat grudziądzka kwadrat poznańska śródmieście

Pozostałe inwestycje

Line


Podaj poprawny adres mailowy jeśli chcesz otrzymać odpowiedź na swoje pytanie.
Chcesz wysłać załącznik? Napisz bezpośrednio: bydgoszczwbudowie@gmail.com