piątek, 03 Kwiecień 2020

[Jasna 33] Mieszkania dla seniorów

Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowuje się do nowej inwestycji. Tym razem miejska spółka zamierza wybudować budynek wielorodzinny z 12 mieszkaniami na Okolu. Inwestycja będzie dedykowana seniorom.

Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego to spółka utworzona przez Miasto Bydgoszcz w celu budowy mieszkań na wynajem. Spółka korzysta z preferencyjnych kredytów udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wszystkie budynki oddawane są w stanie „pod klucz” dzięki czemu osoby z mniejszym dochodem wynajmują gotowe mieszkania, bez konieczności dodatkowych środków na wykończenie nowych lokali. Wystarczy jedynie zapłacenie około 40% wartości mieszkania. Do tej pory BTBS wybudował 26 budynków wielorodzinnych z 1310 mieszkaniami i 21 lokalami użytkowymi.

Obecnie trwa budowa jednego budynku mieszkalnego w Fordonie przy ulicy Bortnowskiego. Przygotowywanych jest kilka kolejnych przy ulicach Zygmunta Augusta/Rycerskiej (trwają prace projektowe), Młyńskiej (trwa wybór wykonawcy), Swarzewskej, Bora Komorowskiego, Czarnej Drodze i Jasnej. Ta ostatnia w ubiegłym tygodniu została oficjalnie zaprezentowana.

BTBS zamierza w tym miejscu wybudować niewielki, 5-kondygnacyjny budynek wielorodzinny. Obiekt zostanie przeznaczony dla osób po 60-tym roku życia. W budynku nie będzie piwnic, garaże znajdą się na parterze. Na piętrach 1-3 znajdzie się 12 mieszkań o powierzchni 30, 45 i 58 m2. Mieszkania mają być wyposażone w większe łazienki przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a listwy podłogowe będą podświetlane i będą wyposażone w czujniki ruchu. Na korytarzach planowane jest zamontowanie uchwytów, które ułatwią poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Oświetlenie na klatkach schodowych ma być mocniejsze niż standardowe, a każde piętro będzie pomalowane na inny kolor aby ułatwić ich identyfikację. W budynku zamontowana zostanie również winda.

Na ostatnim piętrze planowane jest utworzenie sali spotkań dla mieszkańców. Sala będzie wykorzystywana jako punkt rehabilitacyjny lub gabinet masażu. Znajdzie się tam również taras z widokiem na Śródmieście i centrum.

Prace projektowe zostały powierzone firmie Studio Architektoniczne Futura Andrzej Malingowski, która do tej pory zaprojektowała między innymi przebudowę zabytkowych młynów na hotel Słoneczny Młyn, budynki mieszkalne w Fordonie przy ulicy Sybiraków czy hotel Sepia w pobliżu Opery. Inwestycja ma się zakończyć w 2020 roku.

Pozostałe inwestycje

Line


Podaj poprawny adres mailowy jeśli chcesz otrzymać odpowiedź na swoje pytanie.
Chcesz wysłać załącznik? Napisz bezpośrednio: bydgoszczwbudowie@gmail.com