poniedziałek, 06 Kwiecień 2020

[Basen na Szarych Szeregów] Lipiec 2018

Budowa basenu osiedlowego przy ulicy Szarych Szeregów trwa od jesieni ubiegłego roku. Będzie to pierwszy z sześciu tego typu obiektów, które w najbliższych latach powstaną w Bydgoszczy.

Basen powstaje przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ulicy Szarych Szeregów. Budynki będą ze sobą połączone łącznikiem. Nie oznacza to jednak, że inwestycja powstaje tylko na potrzeby szkoły. Basen będzie mógł być wykorzystywany również przez mieszkańców.

W środku znajdzie się basen o wymiarach 25 na 12,5 metra w którym zlokalizowanych zostanie sześć torów, oprócz basenu powstanie niecka rekreacyjna o powierzchni 142,3 m2 (ze sztuczną rzeką, zatoką sztucznej fali, masażem karku, gejzerem, masażem podwodnym, masażem perełkowym), dwie niecki jacuzzi, brodzik o głębokości 30 cm, 50-metrowa zjeżdżalnia rurowa zewnętrzna, trybuny na 105 miejsc, 48 miejsc dla zawodników i trenerów, zespół szatniowo-sanitarny, dwie sauny fińskie, sala do fitness, siłownia oraz pomieszczenia gospodarcze. Zagospodarowany ma zostać również teren wokół basenu, powstanie parking z drogami dojazdowymi.

Inwestycja została rozpoczęta w listopadzie ubiegłego roku. Planowo ma się zakończyć w IV kwartale tego roku. Obecnie wznoszona jest konstrukcja poziomu 0, pojawiły się betonowe słupy wokół przyszłej niecki, a na placu budowy stoją zbiorniki, które zostaną zamontowane we wnętrzach i będą wykorzystywane w eksploatacji budynku. Inwestycja warta jest około 24,4 mln złotych i jest wykonywana przez Mostostal Warszawa.

Obiekt przy Szarych Szeregów to pierwszy z sześciu nowych basenów, które powstaną w Bydgoszczy w ciągu około pięciu lat. W tym roku rozpocząć ma się budowa budynku przy ulicy Królowej Jadwigi – tzw. Astoria. Powstanie tam basen o rozmiarach olimpijskich. Na początku lutego ogłoszono przetarg na jego budowę. Koperty z ofertami otwarto na początku czerwca, obecnie trwa weryfikacja zgłoszeń. Najniższą ofertę złożyło konsorcjum Alstal Grupa Budowlana z AGB Budownictwo (99,5 mln złotych), najwyższą konsorcjum Mostostal Warszawa i SR Real Estate (137 mln złotych).

Trwa również przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy krytego basenu rehabilitacyjnego przy Zespole Szkół nr 30 przy ulicy Jesionowej. W tym roku miał zostać ogłoszony przetarg na budowę basenu na osiedlu Tatrzańskim. W przyszłym roku ma się rozpocząć budowa na Miedzyniu. Na koniec powstanie obiekt na osiedlu Leśnym.

Wizualizacja powstającego budynku przy ulicy Szarych Szeregów pochodzi ze strony bydgoszcz.pl.

Pozostałe inwestycje

Line


Podaj poprawny adres mailowy jeśli chcesz otrzymać odpowiedź na swoje pytanie.
Chcesz wysłać załącznik? Napisz bezpośrednio: bydgoszczwbudowie@gmail.com