niedziela, 05 Kwiecień 2020

[Nordic Astrum] Październik 2017

Nabrzeża Brdy coraz częściej są zabudowywane. Kolejny wysoki budynek od sierpnia powstaje na Babiej Wsi, tym razem jest to inwestycja Nordic Development znanego z budowy między innymi Nordic Haven, który powstał w pobliżu Opery, również przy brzegu Brdy.

Apartamentowiec Nordic Astrum to 16 kondygnacyjny budynek powstający na Babiej Wsi, na tyłach jednego z budynków Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego. W tym miejscu, przez lata, funkcjonował parking dla taksówek bagażowych, który z czasem został zamieniony przez kierowców w parking dla samochodów osobowych. Deweloper nabył działkę od Urzędu Miasta, w drodze wymiany za Młyny Rothera na Wyspie Młyńskiej.
Nordic Astrum ma osiągnąć wysokość 50 metrów. Budynek poza mieszkaniami będzie oferował przestrzeń biurową i usługową na najniższych piętrach. Na kolejnych piętrach planowanych jest 210 mieszkań o powierzchni od 35 do 209 m2, w tym na trzecim i czwartym piętrze ulokowane zostaną lofty (mieszkania znacznie wyższe niż reszta). Jak zapowiada deweloper elewacja budynku w całości będzie się składała ze szkła, a teren nie zostanie ogrodzony. Nabrzeża Brdy na wysokości budynku mają zostać przebudowane.
Pozwolenie na budowę zostało wydane w sierpniu ubiegłego roku. Na początku czerwca tego roku wybrano wykonawcę, zostało nim konsorcjum firm Erbud i Ekonova. Inwestycja ma się zakończyć w III kwartale 2019 roku, 24 miesiące od startu inwestycji. Obecnie trwają prace ziemne, które potrwają do przyszłego roku.

Wizualizacje zostały udostępnione przez Nordic Development.

Pozostałe inwestycje

Line


Podaj poprawny adres mailowy jeśli chcesz otrzymać odpowiedź na swoje pytanie.
Chcesz wysłać załącznik? Napisz bezpośrednio: bydgoszczwbudowie@gmail.com