poniedziałek, 24 Luty 2020

[Cieszkowskiego] Październik 2017

Od trzech miesięcy trwa remont jednej z najładniejszych ulic w Bydgoszczy. Trwa układanie nowej nawierzchni jezdni i chodników.

Jednym z kryteriów wyboru wykonawcy rewitalizacji ulicy Cieszkowskiego był czas realizacji inwestycji. Zwycięzka firma zadeklarowała, że wykona wszystkie prace w 90 dni. Pierwszy planowany termin zakończenia prac minął 19 października, przynajmniej tak napisano na żółtej tablicy informacyjnej. Termin jednak uległ zmianie, w miniony piątek na żółtej tablicy widniał już napis 31-10-2017. Piątkowe zaawansowanie robót sugerowało, że i tego terminu nie da się dotrzymać.
Katowicka firma w czasie inwestycji ma częściowo odtworzyć historyczny charakter ulicy. Chodnik po północnej stronie zostanie poszerzony do około 4 metrów, jego nawierzchnię będą stanowić płyty kamienne otoczone opaskami z szarego granitu. Jezdnia natomiast zostanie wyłożona czerwonym granitem. Wzdłuż ulicy pojawi się stylowe oświetlenie oraz mała architektura. Ilość miejsc parkingowych zmniejszy się z 73 do 25.
Za kilka lat, po przedłużeniu ulicy Mazowieckiej do Gdańskiej, kierunek ruchu na Cieszkowskiego zostanie odwrócony. Samochody będą mogły jeździć od ulicy Gdańskiej w stronę Pomorskiej, znikną z niej również autobusy. Zmiany mają na celu uspokojenie ruchu przy zabytkowych kamienicach.

bydgoszcz cieszkowskiego kamienica przebudowa remont śródmieście

Pozostałe inwestycje

Line


Podaj poprawny adres mailowy jeśli chcesz otrzymać odpowiedź na swoje pytanie.
Chcesz wysłać załącznik? Napisz bezpośrednio: bydgoszczwbudowie@gmail.com