poniedziałek, 06 Kwiecień 2020

[Platanowy Park] Lipiec 2017
W ostatnim odcinku letniego przeglądu inwestycji mieszkaniowych zaglądamy na budowę największej inwestycji mieszkaniowo-biurowej w Bydgoszczy – Platanowy Park na osiedlu Leśnym
Fabryka Makrum w obecnym miejscu istnieje od ponad 100 lat, wtedy były to obrzeża miasta, dzisiaj ogromny teren pomiędzy Śródmieściem, a sporym osiedlem. Rozwijające się miasto naturalnie wypiera fabryki z takich lokalizacji i powoli zastępuje to między innymi mieszkaniami. Makrum w ostatnich latach znacznie się skurczył, część produkcji została przeniesiona do Szczecina, część do Paterka koło Nakła nad Notecią. Reszta zabudowań ma zniknąć w 2019 roku.
Fabryka powoli zastępowana jest przez zabudowę mieszkaniową, w planie są również biurowce i hotel. Pod koniec 2015 roku zakończyła się budowa dwóch pierwszych budynków mieszkalnych (tzw. Etap O, 144 mieszkania), obecnie trwa budowa kolejnych dwóch (Etap I, 148 mieszkań i 1000 m2 powierzchni handlowo-usługowej, zaznaczony czerwonym okręgiem na poniższej wizualizacji). Obecnie na zewnętrznych ścianach pojawia się elewacja stworzona z cegły i kamienia.
Trwają również prace przy budowie tunelu, który pozwoli skomunikować budynki, które powstaną za kilka lat. Tunel, mimo że połączony ze wszystkimi halami garażowymi w sąsiedztwie, budowany jest jako niezależna konstrukcja z własnymi systemami bezpieczeństwa.
Wkrótce ma się rozpocząć budowa Etapu II (następne dwa budynki mieszkalne na prawo od czerwonego okręgu). Inwestorem jest firma CDI, która należy do grupy kapitałowej Immobile. Znikająca fabryka Makrum również należy do tego grupy.
Ostatnia relacja z budowy, jednocześnie relacja z zawieszenia wiechy, pojawiła się na stronie w kwietniu. Ilość wolnych mieszkań: 87/148 (stan na 18.07.2017). Ilość wolnych lokali usługowych: 10/19 (stan na 18.07.2017).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

budowa bydgoszcz kamienna leśna leśne makrum mieszkania osiedle leśne platanowy park

Pozostałe inwestycje

Line


Podaj poprawny adres mailowy jeśli chcesz otrzymać odpowiedź na swoje pytanie.
Chcesz wysłać załącznik? Napisz bezpośrednio: bydgoszczwbudowie@gmail.com