wtorek, 20 Sierpień 2019

[Biurowy plac budowy] Grudzień 2016

Grudzień na stronie został głównie poświęcony inwestycjom biurowym, których coraz więcej w Bydgoszczy. Budowa niektórych powoli dobiega końca, kolejne wkrótce zaczną się budować. W dzisiejszym wpisie zostaną zaprezentowane cztery inwestycji – trzy pod wynajem i jedną na potrzeby Narodowego Funduszu Zdrowia.

Arkada Business Park – kompleks biurowy o planowanej powierzchni najmu minimum 22 000 m2. Obecny plan zakłada budowę dwóch bliźniaczych budynków przy jednym z ważniejszych rond w Bydgoszczy, na skrzyżowaniu niemal wszystkich linii tramwajowych w mieście, kilku linii autobusowych i drogi krajowej. Aktualnie budowany jest pierwszy, 12-kondygnacyjny budynek. W środku znajdzie się miejsce dla 136 samochodów, 50 rowerów (z możliwością powiększenia do 100) oraz niemal 9700 m2 powierzchni biurowej.
Budynek powstaje zgodnie z brytyjskimi standardami zrównoważonego budownictwa BREEAM. Szczegóły inwestycji zostały opisane tutaj.


Narodowy Fundusz Zdrowia – biurowiec budowany na potrzeby kujawsko-pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Biurowiec powstaje przy ulicy Łomżyńskiej, w miejscu gdzie wcześniej znajdował się oddział Administracji Domów Miejskich. Dawny budynek został zrównany z ziemią, w jego miejscu powstał nowy. Prace przy wznoszeniu konstrukcji już się zakończyły, wstawiane są okna, zaczynają się również prace przy elewacji. Parking przy biurowcu jest wykładany kostką brukową

Źródło: bydgoszcz.pl
Biznes Park Kraszewskiego  – największy kompleks biurowy w mieście. Każdy nowy budynek jest nazwy jak kolejne litery alfabetu greckiego, w połowie roku zakończyła się budowa budynku o nazwie „Eta”. Wkrótce ma się rozpocząć budowa kolejnego. Dzięki czemu Biznes Park przekroczy powierzchnię 30 000 m2. W grudniu złożono wniosek o pozwolenie na budowę budynku, który powstanie w miejscu zielonej kamienicy na zdjęciach. Nie jest znany dokładny wygląd budynku.
Relacja z budowy ostatniego budynku pojawiła się na stronie (klik). Krytykowałem wtedy sytuację na drogach serwisowych w promieniu kilku kilometrów od biurowców. Samochody stały wszędzie, kierowcy zupełnie nie zwracali uwagi na zakaz wjazdu, Straż Miejska nie zwracała uwagi na łamanie przepisów. Po długich konsultacjach Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej postanowił usankcjonować rozjeżdżanie trawników. Usunięto znaki zakazu wjazdu, na środku tramników wstawiono słupki w patriotycznych barwach, ustawiono znaki nakazujące parkowanie prostopadłe. Lokalne media opisywały sprawę, jak się okazało konsultacje były prowadzone z mieszkańcami i wbrew nim pozwolono na parkowanie. Podobno w Biznes Parku są wolne miejsca parkingowe (dla pracowników firmy Atos opłata miesięczna wynosi 70 złotych), jednak ZDMiKP pozwolił na dalsze niszczenie trawników.

Źródło: prefabet-bb.com.pl

Optimum Park – kompleks biurowy o planowanej powierzchni 18 000 m2. Zakończyła się rozbudowa budynku biurowego w którym od lat mieści się Wyższa Szkoła Bankowa, zakończyła się również budowa 6-kondygnacyjnego budynku na tyłach istniejącego. Obecnie trwają prace wykończeniowe, w ostatnich tygodniach wyburzono kolejne budynki w których znajdowała się firma produkcyjna „Karoseria”. W ich miejscu wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego etapu inwestycji.
Optimum Park powstaje przy ulicy Fordońskiej, która łączy Fordon z centrum i dalej z zachodnimi częściami miasta. W ciągu kilku najbliższych lat w bezpośrednim sąsiedztwie rozpocznie się budowa nowego mostu drogowego i tramwajowego przez rzekę Brda.


 
Dodatkowo w ostatnich dniach zaprezentowałem na blogu dwie inne inwestycje:

  • Scanpark Business Park – około 21 000 m2 powierzchni biurowej, szczegóły inwestycji znajdziecie tutaj


 

 

  • Immobile K3 – około 8800 m2 powierzchni, szczegóły inwestycji oraz zdjęcia ze środka budowy znajdziecie tutaj


arkada business park arkada invest biznes park kraszewskiego cdi hunger development immobile k3 łomżyńska nfz optimum park scanpark business center

Pozostałe inwestycje

Line


Podaj poprawny adres mailowy jeśli chcesz otrzymać odpowiedź na swoje pytanie.
Chcesz wysłać załącznik? Napisz bezpośrednio: bydgoszczwbudowie@gmail.com